Aktualności

Danny Welbeck najprawdopodobniej opuści Arsenal

Jak donosi Sky Sports, Danny Welbeck, przechodzący obecnie rehabilitację po poważnej kontuzji kostki, której nabawił się w spotkaniu Ligi Europy z Sportingiem, może dołączyć do Aarona Ramseya, i opuścić Arsenal po wygaśnięciu jego kontraktu z klubem w czerwcu.

Jak donosi wiarygodna stacja, włodarze Arsenalu nie planują zaoferowania Danny’emu Welbeckowi nowego kontraktu, nawet mając na uwadzę niezłą formę prezentowaną przez Welbza od początku tego sezonu.

28-latek zmaga się obecnie ze skutkami kontuzji, która wyklucza go z gry najprawdopodobniej do końca sezonu. Przeszedł on już dwie operacje, jednak czas rehabilitacji powoduje, że mecz ze Sportingiem mógł być jego ostatnim z armatką na piersi.

Danny dołączył do Arsenalu w 2014 roku z Manchesteru United, podpisując 5-letni kontrakt. W trakcie swojego pobytu w północnym Londynie, wystąpił on jedynie w 126 spotkaniach, co spodowane było licznymi kontuzjami, z jakimi mierzył się Anglik. Przytaczając dwie z nich, otrzymujemy pełny rok wyjęty z kariery – w trakcie sezonu 2015/16 pauzował on bowiem 6 miesięcy przez kontuzję kostki, zaś w sezonie 2016/17, był wyłączony z gry od maja do stycznia.

W ostatnim sezonie Arsène’a Wengera udało mu się wystąpić w 43 spotkaniach, będąc ponownie kontuzjowanym na przełomie września i października(biodro), i listopada i grudnia(pachwina).

Facebook Comments