Wywiady

Aubameyang: Strzelenie bramki w derbach to coś niesamowitego

Gaboński snajper wystąpił do tej pory jednym spotkaniu North London Derby, ale chociażby przez swoje doświadczenia z poprzednich klubów, doskonale zdaje sobie sprawę z rangi niedzielnego spotkania na Emirates. 

Pierre-Emerick Aubameyang grał w Derbach Północnego Londynu tylko raz, ale emocje związane z derbami zna doskonale. Gabończyk strzelił sześć goli dla Borussi w 7 Revierderby oraz jednego dla St. Etienne w meczu z największym rywalem – Olympique Lyon. Teraz, Auba jest zdeterminowany, aby zdobyć bramkę w kolejnym meczu derbowym.

„Wszyscy zawodnicy chcą występować w tego typu meczach,” – powiedział Pierre-Emerick.

„Gramy na The Emirates, więc chcemy nagrodzić naszych kibiców zwycięstwem. Gdy tylko wychodzisz na boisko i czujesz atmosferę na trybunach, zdajesz sobie sprawę jak ważny jest ten mecz. Derby zapewniają mnóstwo emocji. Uwielbiam to.”

„Strzelenie bramki w derbach to coś niesamowitego. Tak jak powiedziałem wcześniej, w przeszłości grałem w różnych meczach derbowych, w których udało mi się zdobyć bramkę i to było świetne uczucie. Poprzedni mecz przeciwko Tottenhamowi na Wembley nie poszedł po naszej myśli, ale nie możemy o tym pamiętać. Jutro musimy wygrać!” – zakończył napastnik Arsenalu.

 

Autor: Maciej Jędrych

Facebook Comments