Aktualności

Rob Holding ma nadzieję, że forma z Arsenalu przyniesie powołanie do reprezentacji

Rob Holding ma nadzieję, że uda mu się wedrzeć do reprezentacji Anglii dzięki temu, że prezentuje ostatnio najbardziej konsekwentną formę podczas jego kariery w Arsenalu.

23-latek w tym sezonie wystąpił już w 12 spotkaniach z armatką na piersi i na pewno nie spisywał się poniżej oczekiwań.

Myślę, że to moja najlepsza gra w koszulce Arsenalu, powiedział Sky Sports. Patrząc realnie – było to 12 meczy konsekwentnie zagranych na dobrym poziomie. Nie wszedłem, ponieważ ktoś jest kontuzjowany, lecz zasłużyłem na to.

Gareth Southgate dostarczył nieco odmłodzenia reprezentacji Anglii wieloma chłopakami. Jeśli grasz dobrze w tygodniu Premier League, jak na przykład Callum Wilson czy Lewis Dunk – dostaniesz szansę .

Chcesz być częścią tego, co tworzą w tej chwili. Oczywiście, to co zrobili na Mistrzostwach Świata jest fenomenalne. Jest to świetny czas, aby być zaangażowanym w reprezentację, więc dlaczego ktoś nie chciałby się w niej znaleźć.

Występy Holdinga w pierwszym zespole Kanonierów zbiegły się z ich 16-meczową passą bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Arsenal ma obecnie trzy punkty straty do miejsca premiowanego grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów w Premier League, a Holding wierzy, że czwarte miejsce i puchar będą stanowić udany sezon.

Mieliśmy świetny start, chcemy podbić tę czwórkę i wrócić tam, gdy tylko możemy – dodał. To jest główny cel.

W rozgrywkach pucharowych chcemy utrzymać nasze miejsce w Lidze Europejskiej, jesteśmy w dobrej formie w Pucharze Carabao i mamy mecz przeciwko Spurs.

Zobaczymy, czy uda nam się ukończyć sezon z jakimś trofeum, a pierwsza czwórka z kilkoma trofeami byłaby bardzo udanym sezonem.

Dołączając do drużyny prowadzonej przez Arsène’a Wengera, Holding przeżył renesans formy pod wodzą Unaia Emery’ego.

Zapytany, jakie są różnice między tymi dwoma menedżerami, Anglik powiedział: Wenger był dla mnie bardzo dobry jako menedżer i to, co dla mnie zrobił znaczy dla mnie naprawdę bardzo wiele. Zachęcił mnie do gry od tyłu, pokazał mi, jak to zrobić i dał mi pewność siebie.

Główną różnicą jest to, jak bronimy gdy atakujemy, kiedy jesteśmy na drugim końcu boiska, w jaki sposób jesteśmy zorganizowani i przygotowani do kontry. To jest największa różnica.

Naprawdę koncentrujemy się na analizie wideo. Przesunięcie się zaledwie o pięć jardów w niektórych pozycjach ma ogromne znaczenie, gdy docieramy do piłki.

Dawniej, stalibyśmy tam i nikt nie rozmawiałby ze sobą, podczas gdy teraz jest znacznie więcej komunikacji.

Wydaje się, że jesteśmy trochę lepiej zorganizowani i bardziej zjednoczeni w grze obronnej.

Facebook Comments