Aktualności

Eddie Howe: Nie można porównywać Arsenalu Emery’ego i Wengera

Trener Bournemouth, Eddie Howe uważa, że Arsenal pod wodzą Unaia Emery’ego to zupełnie inna drużyna w porównaniu do ery Arsène’a Wengera.

The Cherries obecnie zajmują szóstą lokatę w tabeli Premier League, a już w najbliższej serii spotkań podejmą na własnym stadionie drużynę Arsenalu. Po 12 kolejkach obie ekipy dzielą zaledwie 4 punkty.

Na piątkowej konferencji prasowej Howe powiedział:

Myślę, że to będzie bardzo dobre spotkanie – zagrają ze sobą piąta i szósta drużyna w tabeli. Arsenal aktualnie ma bardzo dobrą passę bez porażki, dodatkowo dosyć dobrze przystosowali się do zaleceń nowego menedżera i grają dobrze.

Mają wybitnych atakujących graczy i naprawdę dobrze wyglądają w swoim zespole. Wiemy, że to będzie trudne spotkanie.

Zapytany o to, czy podejdzie do spotkania tak, jak zrobiłby to z zespołem zarządzanym przez Wengera, Howe nakreślił, w jaki sposób Arsenal wkroczył w nową fazę.

Nie sądzę, że można dokonać zbyt wielu porównań. To nowa era dla Arsenalu – dodał.

Podchodzimy do tego meczu w taki sam sposób jak do każdego innego przeciwnika. Oglądamy jego grę, analizujemy i tworzymy plany w oparciu o to, co widzieliśmy.

Kluczową rzeczą dla nas i tego, co odkryliśmy jest to, że każdy z naszych zawodników pokaże maksimum swoich możliwości to mamy szansę. Jeśli zaś tylko 2-3 graczy zagra na takim poziomie, to bardzo ciężko będzie nam ugrać cokolwiek w tym meczu.

Howe potwierdził także, że jego drużyna jest w dobrej formie po przerwie reprezentacyjnej, ponieważ odbyło się już kilka sprawdzianów sprawności fizycznej przed meczem z Arsenalem.

Joshua King wrócił do treningu z drużyną, a Howe potwierdził, że Adam Smith wypada z gry na około trzy miesiące z powodu kontuzji.

Facebook Comments