Aktualności

Lacazette: Arsenal nigdy nie próbował mnie sprzedać

Francuski napastnik postanowił odpowiedzieć na pojawiające się latem plotki, według których po zaledwie jednym sezonie na Wyspach miałby opuścić drużynę Arsenalu.

Takie doniesienia spowodowane były przede wszystkim pojawieniem się w ekipie Kanonierów Pierre’a-Emericka Aubameyanga, który szybko znalazł miejsce w podstawowej jedenastce, słabszą formą samej byłej gwiazdy Lyonu oraz wywiadem, jakiego udzielił oficjalnej stronie internetowej Premier League. Lacazette poskarżył się w nim, że czuje frustrację schodząc z boiska prawie za każdym razem – z 26 ligowych startów zaledwie dziesięciokrotnie grał do ostatniego gwizdka: “Szkoda, bo większość okazji pojawia się w końcówce, gdy obrońcy są już zmęczeni” – mówił wówczas.

Brytyjskie media szybko wyczuły okazję i rozpoczęły kampanię pod tytułem: “Gdzie latem trafi Lacazette?”, ale sam Francuz przyznaje, że takiego tematu nigdy nie było: “Klub powiedział mi, że nie zamierza mnie sprzedawać oraz że są szczęśliwi mając mnie w drużynie. Teraz, kiedy poznałem ligę, piłkarzy, kolegów z drużyny, też jestem szczęśliwy. Arsenal był moim marzeniem, ale kiedy zgłosili się kilka lat temu, uznałem, że jest jeszcze zbyt wcześnie. Za to w zeszłym roku…negocjacje były krótkie.”

Do tej pory Lacazette wystąpił w 54 spotkaniach Arsenalu, zdobywając w nich 23 gole.

Facebook Comments