Spekulacje transferowe

Jak będzie wyglądało zimowe okienko w wykonaniu Arsenalu?

Zbliża się styczniowe okienko transferowe – czy Arsenal dokona konkretnych ruchów na rynku?

Kanonierzy wzmocnili się latem, aby pomóc nowemu menedżerowi – Emery’emu – i zanotowali dosyć dobry początek sezonu.

Jak może wyglądać najbliższe okienko transferowe? Zacznijmy od początku…

 

W razie wypadku

Dyrektor sportowy Arsenalu, Raul Sanllehi zasugerował, że styczeń będzie spokojnym miesiącem.

Przemawiając w październiku, powiedział Sky Sports: Normalnie nie jestem wielkim fanem zimowego okna. Myślę, że jest w razie nieoczekiwanych problemów kadrowych. To nie jest przepis, taka jest zasada.

Mamy pełen zespół profesjonalistów zajmujących się rynkiem, analizujących możliwości i zawodników. Główny trener obejmuje filozofię, którą mamy i sposób, w jaki chcemy grać. Jeśli widzimy dobrą okazję, to zaczynamy debatować.

Jeśli nie pojawi się coś wyjątkowego,to zapewne nie dokonamy żadnych znaczących ruchów.

 

Czy uraz kostki Danny’ego Welbecka może zachęcić Arsenal do ruchu?

Welbeck doznał poważnej kontuzji i będzie odstawiony od składu na dłuższy czas, a Kanonierzy mogą ulec pokusie, by szukać zastępstwa.

Nicolas Pepe z Lille nie byłby dosłownym zastępstwem Welbecka, gdyż jest to piłkarz o trochę innych parametrach, ale został wymieniony jako potencjalny cel. Skrzydłowy notuje na razie bardzo dobry sezon, strzelając osiem goli i zaliczając pięć asyst w 13 meczach Ligue 1. The Sun mówi, że Pepe będzie wart 45 milionów funtów, a Arsenal rozważa ruch w styczniu.

Arsenal zachował tylko dwa czyste konta w Premier League w tym sezonie, więc obrońca może być dla nich priorytetem nr 1.

The Daily Record twierdzi, że Arsenal obserwuje środkowego obrońcę Manchesteru United Erica Bailly’ego. 24-latek wypadł z łask Jose Mourinho w United i nie grał od momentu, gdy został zmieniony po 19 minutach w spotkaniu z Newcastle.

The Daily Express donosi, że Arsenal monitoruje obrońcę Juventusu, Daniele Ruganiego, podczas gdy Football.London twierdzi, że Kanonierzy bacznie przyglądają się młodemu polskiemu środkowemu obrońcy Sebastianowi Walukiewiczowi. 18-latek rozpoczął karierę w Legii Warszawa, a obecnie gra w Pogoni Szczecin.

Media w Hiszpanii twierdzą, że Arsenal obserwuje obrońcę Espanyolu, Mario Hermoso. Wychowanek Realu Madryt został powołany do reprezentacji Hiszpanii, a Marca twierdzi, że Arsenal może ubiegać się o niego już w styczniu.

 

A co z odejściami?

W styczniu uszczupleniu może ulec formacja pomocy Arsenalu.

Aaron Ramsey może zostać sprzedany, ponieważ kończy mu się umowa pod koniec sezonu, a klub nie chciał zaproponować nowej. 27-latek zaś twierdzi, że wypełni swój kontrakt w Arsenalu do końca.

Sky Germany poinformowało, że Bayern Monachium wykazało zainteresowanie pomocnikiem reprezentacji Walii.

Bayern może od stycznia zawrzeć umowę przedwykonawczą z pomocnikiem Arsenalu, ponieważ kluby spoza Anglii mogą podpisywać umowy z zawodnikami z Premier League w ciągu ostatnich sześciu miesięcy trwania ich kontraktów.

Mohamed Elneny może również opuścić północną część Londynu ze względu na zbyt małą ilość minut na boisku. Reprezentant Egiptu nie zagrał jeszcze w tym sezonie w Premier League.

Facebook Comments