Aktualności

Guendouzi: Chcę spełnić swoje marzenie!

Nastoletni pomocnik imponował od czasu dołączenia do Kanonierów w lecie i zdecydowanie przyczynił się do 16-meczowej serii bez porażki drużyny prowadzonej przez Unaia Emery’ego.

Matteo Guendouzi twierdzi, że jest bardzo szczęśliwy z początku, który zaliczył Arsenalu. Cieszy się, że drużyna jest zjednoczona i wszyscy dążą do wspólnego celu.

Jeden z letnich transferów Unaia Emery’ego odegrał swoją rolę. Zaledwie 19-letni zawodnik zaliczył o wiele więcej minut na boisku niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać.

Guendouzi udzielił wywiadu podczas zgrupowania reprezentacji Francji U21:

Jestem bardzo zadowolony z mojego startu.

Jednak najważniejszą rzeczą dla mnie jest zespół. Jesteśmy w dobrej formie 15 lub 16 gier bez porażki. To jest to, co musimy kontynuować. Zremisowaliśmy ostatnie trzy mecze w lidze, ale jesteśmy bardzo solidnym zespołem i mam nadzieję, że możemy robić wspaniałe rzeczy.

W naszej drużynie istnieje naprawdę dobry związek i dlatego dobrze rozpoczęliśmy sezon. Jesteśmy zawsze razem. Nie ma konkretnych grup i widać to na boisku.

Występy 19-latka na poziomie klubowym wypchnęły go na międzynarodową arenę. Guendouzi jest obecnie po raz pierwszy na zgrupowaniu reprezentacji Francji U21.

Maroko próbowało przekonać nastolatka do zmiany swoich przynależności przed Pucharem Narodów Afryki w 2019 roku. Pomocnik Arsenalu powtórzył, że marzy o tym, by reprezentować Francję w przyszłości.  Guendouzi 15 listopada zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Francji w zremisowanym 2:2 meczu z Chorwacją U21. Stanowiło to kolejny krok dla niego, ponieważ zagrał już dla Francji na czterech poziomach młodzieżowych – od U18 do U21.

Guendouzi, urodzony w Poissy, na przedmieściach Paryża, ma również korzenie marokańskie i został poproszony o zmianę swoich przynależności przed Pucharem Narodów Afryki w 2019 roku.

Jednak młody chłopak z Arsenalu wyjaśnił swoją międzynarodową przynależność w wywiadzie po wspomnianym meczu z Chorwacją.

Odkąd byłem młody, zawsze grałem z francuskimi drużynami, powiedział w wypowiedziach udostępnionych przez Canal+.

To marzenie grać w dorosłej reprezentacji Francji.

Mam nadzieję, że kiedyś się tam dostanę. Chcę spełnić swoje marzenie!

Maroko udało się przekonać wielu graczy do zmiany lojalności w ostatnich latach, w tym Hakima Ziyecha i Younes’a Belhandę.

Imponujący pokaz Guendouziego przeciwko Chorwacji U21 może stanowić impuls dla jego występów w Arsenalu przed zbliżającym się trudnym kalendarzem spotkań.

Ludzie Unaia Emery’ego zmierzą się z Bournemouth, Tottenhamem i Manchesterem United w swoich następnych trzech meczach Premier League.

Facebook Comments