Aktualności

Reiss Nelson: Chcę zostać legendą Arsenalu

Nastolatek imponuje formą na wypożyczeniu w Hoffenheim. O dyspozycji wychowanka akademii Hale End świadczy sześć bramek zdobytych w tym sezonie Bundesligi.

Po dobrym początku sezonu w wykonaniu młodego Anglika, pojawiły się głosy o rzekomym, wcześniejszym powrocie na Emirates Stadium, lecz Unai Emery unikał odpowiedzi na ten temat:

Nie zajmujemy się tym w tej chwili. Obserwujemy go w każdym meczu. Myślimy o tym jak może nam pomóc w przyszłości – powiedział trener Arsenalu.

Sam zainteresowany wypowiedział się o swojej przyszłości w rozmowie z BBC:

– Arsenal to mój klub z dzieciństwa, gram tam od ósmego roku życia, więc minęło już dziesięć lat. Chciałbym wrócić do klubu silniejszy, ponieważ wcześniej nie czułem się zbyt pewnie – zaczął Reiss.

– Czuję się coraz mocniejszy. Myślę że kolejne kilka miesięcy czy nawet rok w Hoffenheim, sprawi że będę wystarczająco silny i pewny siebie, by wrócić do klubu i walczyć o miejsce w składzie.

– Chcę zostać legendą Arsenalu i reprezentacji Anglii. Nie ma nic lepszego niż gra dla swojego kraju.

Nelson zagrał w piętnastu meczach w barwach Kanonierów w poprzednim sezonie, kiedy to drużyna prowadzona była jeszcze przez Arsène’a Wengera. Tego lata 18-latek zdecydował się pójść na wypożyczenie do niemieckiej ekstraklasy z nadzieją na więcej minut spędzonych na boisku. Wcześniej podpisał nowy, długoterminowy kontrakt.

by: MATEUSZ MUSZYŃSKI

Facebook Comments