Aktualności

Aaron Ramsey blisko giganta?

Włodarze Bayernu Monachium są pewni zwycięstwa w wyścigu o Aarona Ramseya.

Tego lata pomocnik Arsenalu będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wygaśnie jego obecna umowa z klubem. Mówi się że usługami 27-latka zainteresowane są kluby z Premier League (m. in. Chelsea i Liverpool) oraz innych europejskich lig. Jednakże, mistrzowie Niemiec wierzą, że to właśnie oni ściągną do siebie Walijczyka.

Niektóre źródła podają, że rozmowy zmierzają w dobrym kierunku i Ramsey oczekuje podpisania długoterminowej umowy z Bawarczykami, na mocy której miałby trafić na Alianz Arena na początku przyszłego sezonu.

Bayern zawodzi w tym sezonie. Klub z Monachium zajmuje piąte miejsce w Bundeslidze z siedmioma punktami straty do lidera – Borussii Dortmund.

Niko Kovač – menadżer monachijczyków – znjaduje się pod ogromną presją, podczas gdy klub stara się znaleźć zawodników, którzy znacznie odświeżą skład. W zeszłym okienku na zasadzie prawa Bosmana do stolicy Bawarii przeniósł się Leon Goretzka. Aaron Ramsey ma podążyć jego śladami.

Mistrzowie Niemiec zainteresowani są również parą zawodników Eintrachtu Frankfurt – Luką Joviciem i Ante Rebiciem, szukając równocześnie kupca na były cel transferowy Manchesteru United – Jérôme’a Boatenga.

Ostatnia umowa Ramseya z Arsenalem podpisana została w marcu 2014 roku, a piłkarz ma zamiar wypełnić go, by dostać lukratywną premię za podpis w nowym klubie.

by: MATEUSZ MUSZYŃSKI

Facebook Comments