Spekulacje transferowe

Młody Brazylijczyk blisko Arsenalu? Skauci oglądali go przy sześciu okazjach

Brazylijski dziennikarz – Paulo Vinicius Coelho poinformował, iż Arsenal zainteresowany jest usługami nastoletniej sensacji tamtejszej ekstraklasy – Ramiresa.

Osiemnastoletni zawodnik, którego pełne imię i nazwisko brzmi Eric dos Santos Rodrigues, gra aktualnie dla Bahii i ma przyciągać zainteresowanie takich klubów, jak Arsenal czy Atlético Madryt.

Młodzieżowiec zagrał w tym sezonie w dziewięciu spotkaniach swojej drużyny w Série A, aczkolwiek doniesienia mówią o potencjalnej przeprowadzce gracza na Emirates Stadium już w styczniu.

Według informacji Paulo Viniciusa Coelho, skauci The Gunners obserwowali grę Ramiresa w sześciu spotkaniach. Bahia miałaby odrzucać wszelakie oferty z rodzimej ligi, ale byłaby otwarta na sprzedaż talentu do Europy. Najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się być klub z Londynu.

Mówi się również o tym, iż przedstawiciel firmy Adidas, która od przyszłego sezonu będzie projektować trykoty Kanonierów, spotkał się z Ramiresem w celu porozumienia w sprawie partnerstwa. Ten ruch miał zadziwić działaczy Bahii. Jeden z nich miał stwierdzić, iż “to nie przedstawiciele firm ze sprzętem zazwyczaj rozmawiają z zawodnikami”.

Dyrektor sportowy Arsenalu, Raúl Sanllehí, posiada niezliczoną listę kontaktów z działaczami klubów z południowej Ameryki i odegrał kluczową rolę przy transferze Neymara z Santosu do Barcelony.

Facebook Comments