Aktualności

Torreira: Uwielbiam rolę defensywnego pomocnika

Urugwajski zawodnik to ważne ogniwo w zespole Unaia Emery’ego i jeden z kreatorów wspaniałej serii jedenastu zwycięstw Arsenalu z rzędu. W wywiadzie dla Sky Sports Torreira wyraził swoje zadowolenie z rodzaju przydzielonych mu boiskowych zadań.

Mimo tego, że swoją karierę piłkarską rozpoczynał na pozycji rozgrywającego lub nawet ofensywnego pomocnika, dziś jest wdzięczny, że znalazł się odważny szkoleniowiec, który postanowił ustawić go bliżej własnej bramki. Reprezentant Urugwaju szybko zdobył sympatię fanów swoją nieustępliwością i pracowitością i mimo początkowego braku miejsca w podstawowym składzie Kanonierów, obecnie wielu kibiców nie wyobraża sobie drużyny bez niego. Sam zawodnik uważa, że grając jako pierwszy pomocnik przed obrońcami może wykorzystywać wszystkie swoje atuty:

“Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to, by utrzymywać równowagę, pomagać obrońcom i rozgrywającym, a potem dostarczać piłkę wyżej. Tak naprawdę liczą się detale, które robią różnicę.”

“Wychodząc na boisko zawsze chcesz wygrać. To jest oczywisty cel. Ja jestem od tego, by zawsze podać rękę i zaoferować pomoc. Poświęcić się w obronie, dać przewagę w ataku. Pomagać.”

“We Włoszech zaczynałem jako rozgrywający, a nawet ofensywny pomocnik. Miałem szczęście, że trafiłem na trenera, który ustawił mnie bardziej defensywnie. Gra na tej pozycji to frajda, choć codziennie muszę się uczyć.”

22-latek nie ukrywa także, że czuje się świetnie w Londynie, a gra dla Arsenalu to dla niego zaszczyt i jest pod wrażeniem wsparcia, jakie otrzymuje od fanów:

“Przepełnia mnie duma za każdym razem, kiedy wychodzę na boisko, a oni śpiewają dla mnie piosenki i nagradzają brawami dobre zagranie. Coś pięknego, naprawdę bardzo to doceniam. Cieszę się z gry dla Arsenalu i mam nadzieję, że razem osiągniemy wielkie rzeczy.”

“To dla mnie nowe, trudne wyzwanie, ale jestem typem walczaka i wywalczę sobie wszystko, tak, jak powtarzał mi ojciec. Poznaję Londyn i uczę się angielskiego, by lepiej porozumiewać się z kolegami. Muszę się rozwijać i pokazywać ludziom swoje mocne strony – to ważne nie tylko w futbolu, ale i w życiu.”

Facebook Comments