Aktualności

Nicolò Barella, czyli następca Ramseya?

Zawodnik Cagliari, Nicolò Barella, jeden z bardziej łakomych kąsków na rynku transferowym Serie A, wypowiedział się w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport, że chciałby sprawdzić się w lidze angielskiej.

Barella ma dopiero 21 lat, a właśnie rozpoczął swój trzeci sezon jako podstawowy zawodnik drużyny z Sardynii. Środkowy pomocnik, z powodzeniem pracujący na całej długości boiska, to ostatnio gorące nazwisko we Włoszech. Jego dobre występy nie uszły uwadze Roberto Manciniego, który powołał go na październikowe mecze reprezentacji Italii przeciwko Ukrainie i Polsce – w obu wybiegł na murawę od pierwszej minuty. I choć obserwują go największe firmy z rodzimej ligi, to sam zawodnik preferuje angielski styl gry:

“Gdybym miał wybierać między Serie A, a Premier League, wybrałbym Anglię. Uwielbiam tamtejsze podejście do prowadzenia gry” – powiedział Włoch, ale dodał także: “Czuję się tu jak w domu i cieszę się, że gram w klubie, któremu kibicuję. Dyskutowałem z prezesem na temat transferu i ustaliliśmy, że na razie nigdzie się nie ruszam. Cagliari otrzymało za mnie jakieś oferty, ale wszystkie zostały zignorowane”.

We Włoszech mówi się, że Cagliari oczekuje za swojego zawodnika około 50 milionów euro. Zainteresowanie piłkarzem, oprócz Arsenalu, który nawet miał wysłać na Sardynię swoich skautów, przejawiają także Liverpool, Chelsea i Manchester United.

Facebook Comments