Aktualności

Koscielny poczeka na grę przynajmniej do grudnia

Unai Emery apeluje do kibiców o większą cierpliwość w sprawie powrotu na boisko kapitana Arsenalu, który w maju zerwał ścięgno Achillesa.

Koscielny bardzo przeżył ciężką kontuzję, która wyeliminowała go z udziału w Mistrzostwach Świata wygranych przez reprezentację Francji. Trener Kanonierów przyznaje jednak, że pośpiech nie jest w tym wypadku wskazany, a sam stoper będzie musiał jeszcze zaczekać, zanim ponownie wybiegnie na murawę:

“Potrzebny jest spokój, musimy zaczekać jeszcze co najmniej miesiąc. Musi najpierw całkowicie wydobrzeć i powrócić do rytmu, by odzyskać pewne automatyzmy. Gdy będzie w pełni sprawny i gotowy do gry, najpierw podczas treningów, to będziemy mogli uznać, że jest w porządku”.

“Laurent jest dla nas bardzo ważny, w końcu to kapitan drużyny. W tym tygodniu zaczął już lekki trening z drużyną i to bardzo dobra wiadomość. Myślę, że teraz potrzebuje nieco wsparcia, by wróciła jego pewność siebie. To była straszna kontuzja, ale jest coraz lepiej, zaczął już ćwiczyć, więc to duży pozytyw” – zakończył Emery.

Facebook Comments