Aktualności

Wilshere: Arsenal powinien zatrzymać Ramseya w klubie

Były pomocnik Kanonierów, Jack Wilshere, zaapelował do władz klubu z The Emirates, aby ci przedłużyli umowę z Aaronem Ramseyem, która wygaśnie po zakończeniu obecnego sezonu.

26-letni Anglik odszedł latem z Arsenalu po wygaśnięciu kontraktu, ponieważ nie miał pewności, że będzie regularnie grał za panowania Unai’a Emery’ego.
Ramsey z kolei niedawno ujawnił, że spodziewał się, iż jego 10-letnia przygoda z drużyną Kanonierów zostanie przedłużona, ale ostatecznie władze klubu wycofały propozycję nowego kontraktu.
Na łamach Islington Gazette Wilshere powiedział: “Aaron wyrósł na świetnego piłkarza w Arsenalu. Wszyscy wiedzą, co jest w stanie zrobić dla tej drużyny. Dla mnie Ramsey jest przyszłym kapitanem tego zespołu, gdyż wiem, że on kocha Arsenal. Ciężko mi komentować tę sytuację, ponieważ nie jestem już zawodnikiem Kanonierów, ale Aaron to świetny piłkarz – gdyby to zależało ode mnie, chciałbym zatrzymać go w drużynie.”
“Fantastycznie się z nim współpracuje. Od dawna występuje w barwach Arsenalu, więc zna klub od podszewki. Ponadto zrobił dla tej drużyny naprawdę wiele. Dołączyliśmy do pierwszego zespołu Arsenalu w tym samym roku – ja z akademii, on z Cardiff City. Dogadaliśmy się szybko, ponieważ obaj byliśmy młodzi i nowi w tym środowisku.” – kontynuował 26-letni pomocnik.
Jack Wilshere, który po odejściu z ekipy Kanonierów dołączył do West Hamu, uważa, że Arsenal musi przedłużyć kontrakt z 27-letnim Walijczykiem, aby nie stracić go na rzecz ligowego rywala.
“Trzeba zadać sobie pytanie: ‘Do ilu czołowych drużyn z Premier League mógłby się przenieść?’. Odpowiedź brzmi: do każdej z nich – to pokazuje, jakim zawodnikiem jest Aaron.” – zakończył Anglik.
Autor: Tomek Libner
Facebook Comments