Aktualności

Emery przed meczem z Leicester City

Cztery dni przed wyjazdowym spotkaniem z Lisami trener Unai Emery odpowiadał na konferencji prasowej na pytania dziennikarzy.

Emery o…

…powrotach piłkarzy z przerwy reprezentacyjnej:

Piłkarze właśnie wracają i wszystko jest w porządku, z jednym wyjątkiem. Sokratis ma jakiś kłopot, niewielką kontuzję, nie jest wiadome czy zagra w poniedziałek. Pozostali nie mają problemów.

…tym, czy gra w poniedziałek daje przewagę:

Wolę grać w sobotę lub niedzielę. To [granie w poniedziałek] pozwala lepiej się przygotować, masz dwa dni więcej, i to jest pozytyw. Ale następnie gramy w czwartek, a zaraz potem w niedzielę, czyli dwa mecze w krótkim czasie po Leicester. To żadna wymówka, bo będziemy dobrze przygotowani. Najbliższy mecz jest tak samo ważny jak każdy inny, nie możemy teraz odpoczywać, jeśli chcemy zachować dobrą passę. Musimy skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu.

…Ramseyu i jego słowach, że chciałby zostać do końca sezonu:

Zajmę się tym w styczniu, a do niego jeszcze daleko. Skupiam się na poniedziałkowym meczu. Wymagam od każdego piłkarza, by był jak najlepiej przygotowany do każdego spotkania, do gry z drużyną, by wspólnie odnieść zwycięstwo.

…tym, czy Ramsey zostanie w Arsenalu:

Tak jak mówiłem, skupiam się tylko na następnym spotkaniu. W piłce nożnej przyszłość to jutro. Tłumaczyłem to wam oraz piłkarzom, że chcę odpowiedniego podejścia do meczu od wszystkich zawodników. Nie będę się w tym momencie wypowiadał indywidualnie o żadnym graczu.

…tym, czy Ramsey pozostaje w jego planach na kolejny mecz:

Tak, podobnie jak wszyscy inni. Dla przykładu – ostatni mecz zaczął na ławce, a potem wszedł na 25 minut i zagrał bardzo dobrze. Podobnie w poniedziałek, niezależnie czy zacznie od początku, czy usiądzie na ławce, oczekuję, że podejdzie do spotkania z odpowiednim nastawieniem, by pomóc drużynie. Nie ma różnicy pomiędzy nim a pozostałymi zawodnikami.

Özilu i możliwości utraty przez niego motywacji do grania:

Na każdym treningu oczekuję od graczy motywacji, by pokazali swoją jakość i tym samym pomogli drużynie. Z Mesutem jest tak samo. To dla nas bardzo ważne, by każdego dnia odnajdywać w sobie siłę.

…Aubameyangu i jego wczesnym powrocie z przerwy reprezentacyjnej:

Nie grał ostatniego meczu [dla reprezentacji Gabonu]. Dziś trenował ze wszystkimi, którzy już wrócili i zagrał 45 minut w meczu drużyn U-23. Myślę, że to dobrze, że zdecydował się zagrać jeden mecz dla swojego kraju, a potem odpoczywać, by wrócić do nas w pełni sił.

…tym, czy spodziewał się aż tak wpłynąć na grę Arsenalu:

Nadal mamy wiele do poprawy. Powinniśmy kontynuować naszą drogę, ciągle się rozwijać i mierzyć wysoko. Dajemy frajdę kibicom podczas meczów, ale mówimy też o naszej codzienności. Dla przykładu, mecz z Fulham, jako całość, był bardzo dobry w naszym wykonaniu, ale podczas pierwszej połowy myślałem o tym, jak wiele musimy poprawić. Podobnie ostatni mecz na Emirates [przeciw Watfordowi], który wygraliśmy, ale nasza gra daleka była od ideału. Przede wszystkim chciałbym wyeliminować pośpiech, ważna jest cierpliwość. Następny mecz będzie bardzo trudny. Leicester gra świetnie i zyskało nową tożsamość pod trenerem Puelem. Mają dobrych piłkarzy i potrzebujemy każdego z naszych zawodników, by podszedł do tego spotkania z odpowiednim nastawieniem, żebyśmy jako drużyna rozpoczęli je lepiej niż poprzednie.

…wniesieniu do Arsenalu mentalności zwycięzcy:

Pracujemy codziennie i nie można powiedzieć, że już mamy mentalność zwycięzców. Musimy ciągle się rozwijać i podążać obraną ścieżką. Ta mentalność to walka o każdą piłkę, w każdej minucie, w każdym momencie spotkania, by pokazać każdemu kibicowi naszą postawę i chęć zwycięstwa. Musimy do każdej akcji podchodzić z takim nastawieniem. To długi i żmudny proces i musimy przejść przez to razem. Co do kibiców, to jesteśmy jeszcze silniejsi mając ich po naszej stronie, tak jak podczas meczu z Fulham czy za każdym razem na The Emirates.

…obsadzie bramki:

Petr Cech powoli dobrzeje, ale nie trenuje jeszcze z drużyną, choć sądzę, że jest bardzo bliski powrotu.

…ewentualnej zmianie priorytetów, biorąc pod uwagę ostatnią formę drużyny:

Musimy pozostać spokojni, zarówno ciałem jak i duchem. Nasz cel pozostaje taki sam jak na początku. Pierwsze dwa mecze, z Manchesterem City i Chelsea, przegraliśmy. Teraz, kiedy wygraliśmy sześć meczów z kolei, nic się nie zmieniło. Potrzebujemy spokoju, bo niektóre z tych zwycięstw przyszły po słabych występach. Chcemy pozostać w czołówce Premier League, ale żeby to zrobić, musimy wiele poprawić.

…zagrożeniu płynącym od Jamiego Vardy’ego:

To bardzo dobry gracz. Ma talent, a szybkość pomaga mu przy kontrach. W poniedziałek zechcemy zatrzymać jego serię bramek przeciwko nam.

Facebook Comments