Aktualności

Bellerín: Emery przywrócił nam mentalność zwycięzców

Hiszpański obrońca w wywiadzie dla Premier League Today wypowiedział się na temat obu szkoleniowców Arsenalu, z którymi miał okazję pracować.

Héctor Bellerín przyznaje, że bardzo wiele zawdzięcza Wengerowi, ale to Emery i jego metody treningowe stoją za dobrą formą Kanonierów w ostatnim czasie.

“Obu różni bardzo wiele, mają kompletnie inną wizję i system, ale każdy z nich pomoże ci się rozwinąć. Za Wengera stałem się piłkarzem, którym jestem dziś, zresztą to on ściągnął mnie do klubu, gdy miałem szesnaście lat. Wiele mu zawdzięczam, przede wszystkim to, że postawił na mnie mimo młodego wieku i pozwolił zagrać w naprawdę wielu meczach.”

“Teraz po prostu kontynuuję swoją drogę zawodowego piłkarza. Nadal jestem młody. Czuję, że dużo lepiej rozumiem taktykę i z każdym meczem nabieram więcej doświadczenia. Sztab szkoleniowy to profesjonaliści. Są wśród nich analitycy, którzy zwracają uwagę na każdy szczegół i warto ich słuchać, aby poprawiać swoją grę z meczu na mecz. Atmosfera pracy z całym zespołem trenerów jest bardzo pozytywna.”

“Dzięki Emery’emu w szatni zawisła nowa mentalność, mentalność zwycięstwa i ciężkiej pracy. W zespole panuje zdrowa konkurencja, dzięki której każdy powoli odsłania swoje postępy.”

Facebook Comments