Aktualności

Martin Keown: Widać poprawę w grze Arsenalu pod wodzą Emery’ego

Były obrońca Arsenalu, Martin Keown, wypowiadał się na temat śpiewów fanów fanów Kanonierów, którzy skandowali “odzyskaliśmy nasz Arsenal”.

Kibice Kanonierów, którzy wspierali swój zespół na Craven Cottage w zeszły weekend zaczęli śpiewać znany tekst po bramce piętą Aarona Ramseya na 3:1.

Idea, że stary Arsenal “wrócił”, wprawiła w osłupienie m.in. byłego napastnika Liverpoolu i Manchesteru, Craiga Bellamy’ego, donosi Football.London.

Arsenal był genialny pod rządami George’a Grahama, a następnie Arsene Wenger wziął go na inny poziom, ale ponieważ ostatnie kilka lat było niezbyt dobrze, sądzą, że odzyskali swój klub? Nie rozumiem tego – powiedział w programie Sky Sports, The Debate show.

Co więc uczynił Martin Keown, który zaliczył ponad 350 występów w koszulce Arsenalu?

Nie posunąwszy się tak daleko, by powiedzieć, że Kanonierzy są pretendentami do tytułu mistrzowskiego, zwrócił uwagę, że zespół wygląda bardziej solidnie w meczach wyjazdowych pod okiem nowego trenera Unaia Emery’ego. Stwierdził, że teraz jest w stanie czerpać przyjemność z ponownego oglądania ich gry.

Oczywistym jest, że trzy razy wygrali na wyjeździe – robiąc to tylko czterokrotnie w Premier League przez cały ostatni sezon, powiedział Keown w swoim Daily Mail Q&A.

Nie mogłem znieść oglądania meczów wyjazdowych Arsenalu w zeszłym sezonie, teraz wygląda to znacznie lepiej. Najlepszym tego przykładem jest ostatni mecz z Fulham.

Mimo iż cieszyłem się pewnością siebie i pięknym golem Aarona Ramseya, bardziej imponowało mi granie, wytrwałość i determinacja w wykonaniu Arsenalu.

Po tym, jak Fulham wrócił do gry, pokazali prawdziwy charakter i wolę zwycięstwa. Od początku drugiej połowy chcieli pokazać “kto tu rządzi”.

Lucas Torreira zapewnił równowagę środkowi, odciążył Granita Xhakę, by ten był bardziej kreatywny.

Do tego meczu wydawało się, że Arsenal Unai’a Emery’ego był w toku, ale w niedzielę prowadzili grę i rządzili na boisku.

Facebook Comments