Aktualności

Aaron Ramsey wypełni kontrakt z Arsenalem do końca

Aaron Ramsey mówi, że chce pozostać w Arsenalu do końca sezonu, pomimo wycofania przez klub nowej czteroletniej oferty kontraktowej.

Obecny kontrakt pomocnika reprezentacji Walii kończy się latem przyszłego roku. Wtedy Ramsey będzie mógł odejść za darmo.

Zawieszenie rozmów na temat nowej umowy z Arsenalem spowodowało spore zainteresowanie ze strony innych dużych klubów – z Liverpoolem i Juventusem na czele.

Mam kontrakt z Arsenalem i zamierzam zrobić co w mojej mocy w tym sezonie, aby osiągnąć coś wyjątkowego, powiedział.

W obecnej sytuacji Ramsey będzie miał możliwość podpisania umowy przed zawarciem umowy z zagranicznym klubem od 1 stycznia.

Walijczyk dołączył do Arsenalu w 2008 roku w za kwotę 4,8 miliona funtów z rodzinnego klubu Cardiff City i jest graczem z najdłuższym stażem w drużynie Kanonierów.

Ramsey, który strzelił zwycięskie gole w finałach FA Cup 2014 i 2017, był bardzo dyplomatyczny w wypowiedzi na temat decyzji klubu o wycofaniu oferty.

To jest decyzja, którą oni podjęli – sprawy rozgrywają się w piłce nożnej, a ty musisz po prostu iść dalej i dalej grać najlepiej, jak potrafisz, powiedział.

W klubie wszystko świetnie się układało, myśleliśmy, że jesteśmy w sytuacji, w której zawarliśmy umowę, ale jednak skończyło się inaczej.

Muszę więc dalej grać w piłkę i zrobić wszystko, co w mojej mocy dla Arsenalu w tym sezonie.

Facebook Comments