Konferencje prasowe

Unai Emery: Drużyna wciąż się rozwija

Unai Emery pochwalił nastawienie mentalne swoich zawodników, po tym jak Kanonierzy pokonali Fulham 5-1 i przedłużyli swoją serię zwycięstw do 9. wygranych z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Alexandre Lacazette oraz Pierre-Emerick Aubameyang strzelili w tym spotkaniu po 2 gole, z kolei Aaron Ramsey popisał się pięknym wykończeniem przy bramce na 3-1.

“Kiedy przegraliśmy dwa pierwsze spotkania przeciwko Manchesterowi City, oraz Chelsea, byliśmy spokojni. Także teraz, kiedy wygraliśmy sześć kolejnych spotkań, zachowujemy to samo podejście” – tak Emery skomentował pytanie o szanse Arsenalu na tytuł Anglii.

‘’Jesteśmy szczęśliwi, ale zachowujemy spokój, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że każde spotkanie jest inne.” – powiedział szkoleniowiec Arsenalu, Unai Emery.

‘’Będziemy nadal kontynuowali naszą pracę. Sądzę, że musimy być zżyci. Z kibicami, klubem oraz zawodnikami.  Odpowiednie podejście mentalne jest dla nas bardzo ważne. Dzięki niemu możemy w pełni pokazać nasze umiejętności i być z siebie zadowoleni, tak jak dzisiaj.”

“Chcemy poznawać siebie coraz lepiej. Po każdej sesji treningowej oraz spotkaniu wszyscy lepiej się rozumieją, tyczy się to także kwestii taktycznych.” – kontynuował Hiszpan.

Pomimo dobrych wyników w ostatnim czasie, 46-latek nie dał się ponieść emocjom.

‘’Nie chcę spoglądać się za siebie. Uważam, że każdy mecz jest inny. W ligowej tabeli powoli wspinamy się do góry, aby ostatecznie osiągnąć nasz cel.”

“Teraz, kiedy wygrywamy, musimy utrzymać nasz sposób myślenia – zachować spokój, cieszyć się grą, być zżyci jako zespół, ale również mieć więź z fanami. Musimy nadal poprawiać naszą grę i wykonywać jak najlepszą pracę w każdym spotkaniu. Rozmawialiśmy o tym zarówno wczoraj jak i dziś przed spotkaniem. Koncentracja jest czymś, czego potrzebujemy w każdej chwili.” – mówił dalej były menadżer Paris Saint-Germain. 

Podczas gdy Lacazette i Aubameyang strzelili 4 z 5. bramek, dobre wrażenie wywarł letni nabytek Arsenalu, Lucas Torreira, co nie umknęło uwadze reporterów, którzy nie omieszkali zapytać Hiszpana o występ Urugwajczyka.

‘’Lucas jest bardzo młodym zawodnikiem. Dopiero zaczyna grać na tak wysokim poziomie. Wcześniej występował w ciężkiej lidze włoskiej, a ponadto jest oczywiście reprezentantem swojego kraju. Uważam, że bardzo dobrze się sprawuje. Pokornie trenuje, słucha oraz uczy się każdego dnia. Dziś występował zarówno na środku boiska, jak i na prawej stronie, gdy przeszliśmy na ustawienie 4-4-2, ale mimo tej zmiany utrzymał ten sam, wysoki poziom.” – zakończył Emery. 

 

 

Facebook Comments