Aktualności

Robert Pirès pod wrażeniem początków ‘wojownika’ Lucasa Torreiry w Arsenalu

Arsenal zapłacił 26 mln funtów, by zakupić reprezentanta Urugwaju z Sampdorii, który po pierwszych kilku meczach spędzonych na ławce rezerwowych, przebił się do podstawowej ‘11’ Unai’a Emery’ego.

Były Kanonier, Robert Pirès, jest pod wrażeniem występów 22-latka, które zobaczył do tej pory.

‘’Uwielbiam Lucasa Torreirę” – przyznał.

‘’Kiedy grasz na tej pozycji co on, musisz być wojownikiem. On nim jest.

“Lubi walczyć z innymi zawodnikami, jest bardzo dobry technicznie, dobrze prezentuje się z piłką przy nodze, ma dobry przegląd pola, więc teraz rozumiem, dlaczego Arsenal zapłacił za niego dużo pieniędzy. Lucas jest bardzo dobrym piłkarzem.” – kontynuował.

44-latek poparł także Unai’a Emery’ego, twierdząc, że ten może osiągnąć sukces w klubie z północnego Londynu.

Hiszpan co prawda zaliczył trudny początku z drużyną z The Emirates, przegrywając 2 pierwsze spotkania Premier League przeciwko Manchesterowi City oraz Chelsea, ale od tamtego czasu Arsenal wygrał 8 kolejnych meczów we wszystkich rozgrywkach.

Były pomocnik zapytany o to, na co stać Kanonierów pod wodzą Emery’ego, powiedział:

“Bardzo trudno jest mi to porównać. Z Arsene Wengerem było bardzo dobrze. Niestety ta karta historii jest już zamknięta, więc musimy skupić się na teraźniejszości oraz przygotować się na przyszłość.”

“Obecnie dla Arsenalu, szczególnie dla fanów, ważne jest polubienie osoby Unai’a Emery’ego.”

“Oczywiście, zdobywał on trofea z Sevillą a także PSG, ale zespół Kanonierów jest dla niego nowym wyzwaniem. To nowa drużyna, nowy klub, inny futbol, a Premier League jest bardziej wyrównaną ligą. Może na początku będzie to dla niego trudne, ale sądzę, że może odnieść sukces z Arsenalem. Wierzę w niego.”

Emery oświadczył, że jego celem jest powrócić z Arsenalem do Ligi Mistrzów i może to osiągnąć kończąc ligę w TOP4 lub wygrywając Ligę Europy.

Arsenal obecnie zajmuje obecnie 5 miejsce w Premier League, z kolei w europejskich pucharach przewodzi w tabeli Grupy E, mając na koncie 6 oczek po 2. spotkaniach, tyle samo co drugi Sporting CP.

Pires zapytany o to, które rozgrywki mogą dać łatwiejszą przepustkę Kanonierom do Ligi Mistrzów, odpowiedział:

 ‘’Dlaczego nie obie? Arsenal wydał dużo pieniędzy w trakcie letniego okna transferowego i uważam, że jest on w stanie rywalizować zarówno w Premier League, jak i Lidze Europy.”

“Mam nadzieję, że tak się stanie i życzę tego Arsenalowi oraz Unai’owi Emery’emu, ponieważ wiem, iż nie jest to dla niego takie łatwe. Wygrał już Ligę Europy z Sevillą, więc pod tym względem jest bardzo dobrym specjalistą dla Arsenalu.”

“Kanonierzy mogą wygrać Ligę Europy oraz zakończyć sezon w TOP4, ponieważ ich podstawowym celem jest powrót do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.”

“Mają dwie możliwości, by osiągnąć ten cel i myślę, że mogą osiągnąć go na dwóch frontach – w Premier League oraz Lidze Europy”. – zakończył legendarny skrzydłowy Arsenalu.

by: Tomek Libner

Facebook Comments