Aktualności

Arsène Wenger zagra przeciwko Arsenalowi w Lidze Europy?

Media w Turcji informują, że Arsene Wenger znajduje się na szczycie listy życzeń Fenerbahce do zastąpienia Phillipa Cocu, nad którym ciąży coraz większa presja.

Legenda Arsenalu, która odeszła z klubu z The Emirates po 22. latach, do tej pory oficjalnie nie przeszła na menedżerską emeryturę.

Wciąż jednak nie jest jasne, czy Francuz rozważy propozycję podjęcia pracy w Turcji, a ponadto aktualnie w tureckiej ekipie nadal rządzi Cocu. Holender jest jednak pod rosnącą presją, ponieważ poprowadził Fenerbahce zaledwie do jednego zwycięstwa w ostatnich pięciu spotkaniach.

Jeśli Wenger zaakceptowałby tę ofertę, być może stawiłby czoła Arsenalowi w Lidze Europy.

Francuz zaraz po zrezygnowaniu ze stanowiska trenera Kanonierów wyjawił, że nie zamierza odchodzić na menedżerską emeryturę.

W maju powiedział: ‘’W tej chwili wykonuję swoją pracę, utrzymuję rutynę i koncentruję się na tym, co muszę zrobić każdego dnia. Obecnie pracuję tak, jak zawsze. Nigdy nie masz pewności, że postępujesz właściwie, ale życie jest interesujące, ponieważ musisz radzić sobie z różnymi sytuacjami.

Ludzie chcą wiedzieć, co przyniesie przyszłość, jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe. Szczerze mówiąc, nie wiem, co będę robił. Być może trochę odpocznę? Na pewno jednak będę nadal pracował. Obecnie nie jestem gotowy, by oddać się czemuś innemu.” – zakończył Wenger.

Były asystent Jurgena Kloppa w Liverpoolu, Zelijko Buvac, także jest brany pod uwagę jako następca Phillipa Cocu.

Facebook Comments