Aktualności

Iwobi: Nie czuję presji

Nigeryjski skrzydłowy, będący ostatnio w świetnej dyspozycji, odpowiadał na pytania zadawane przez dziennikarzy na środowej konferencji przed meczem Ligi Europy z Qarabagiem.

Iwobi o…

…dużo większej swobodzie w grze w tym sezonie:

Bardzo ciężko pracowałem nad wykańczaniem akcji, ale też nad odpowiednimi podaniami do kolegów. Jest to niezbędne, aby na mojej pozycji wejść na wyższy poziom. Czuję także, że partnerzy i nowy trener dają mi dużo więcej możliwości, żebym mógł dać coś od siebie. Nie ma na mnie presji ani żadnego ciężaru, cieszę się moimi występami. Zresztą całemu zespołowi podoba się nowy styl i świeżość na treningu, wszyscy gramy z większą swobodą, nie tylko ja.

…tym, czy zespół traktuje Ligę Europy poważnie:

Sądzę, że już w tamtym sezonie pokazaliśmy, że tak. Traktujemy poważnie wszystkie rozgrywki, w których występujemy. Mamy wielu piłkarzy, którzy są odpowiedni do gry na wielu frontach, jak choćby Emile Smith Rowe, który pokazywał się w Lidze Europy z dobrej strony. Zrobimy wszystko, by dotrzeć tu jak najdalej.

… treningu na stadionie w Baku:

Dobrze, że mamy taką możliwość. Można zaznajomić się z murawą i przyzwyczaić do niej. To stała praktyka w tym sezonie i to naprawdę nam pomaga w przygotowaniach do meczu.

 

Źródło: arsenal.com

 

Facebook Comments