Aktualności

Leno: To moja wielka szansa

Bramkarz Arsenalu, Bernd Leno, planuje wykorzystać swoją szansę, po tym jak Petr Čech doznał kontuzji ścięgna udowego, która wyklucza go z gry na około miesiąc. 

Cech może pauzować nawet przez 3 tygodnie, po tym jak złapał uraz w końcówce pierwszej połowy  sobotniego spotkania przeciwko Watford, nieodpowiednio wybijając piłkę z “piątki”.

Leno, który dołączył do Kanonierów w lecie z Bayeru Leverkusen, zastąpił kapitana Kanonierów, i tym samym zadebiutował w rozgrywkach ligowych i zaliczył kilka solidnych parad, jak na przykład ta po strzale Deeneya, zapewniając tym samym Arsenalowi 3 punkty i czyste konto w tym spotkaniu.

Niemiec zapytany po spotkaniu o to, czy był podekscytowany możliwością udowodnienia swoich umiejętności powiedział:

‘’Jasne, że tak. Teraz, kiedy Petr jest kontuzjowany – nie wiem na jak długo – mam okazję by grać więcej i pokazać swoją jakość trenerowi. To dla mnie wielka szansa. Nie chciałbym jednak zostać źle zrozumiany – nie jestem szczęśliwy z powodu absencji Petra. Zawsze twierdzę, że to zła sytuacja, więc jest mi go żal. Jednak teraz mam więcej okazji do występów na boisku, więc skupię się na tych spotkaniach.”

Niektórzy byli zaskoczeni, że Leno nie stał się numerem ‘1’ Arsenalu od razu po przyjściu do klubu. Sam 26-latek uważa, że skorzystanie z jego usług może wyjść drużynie na dobre.

‘’Chciałem występować we wszystkich meczach, w pierwszych spotkaniach przeciwko Manchesterowi City, Chelsea oraz West Hamowi.” – kontynuował Niemiec.

‘’Ciężko jest zasiadać na ławce, ale trener Unai Emery powiedział mi: ‘nie bądź rozczarowany czy smutny, po prostu ciężko trenuj. Pracował on z wieloma bramkarzami, a ta pozycja jest wyjątkowa. Potrzeba tutaj trochę więcej czasu, pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w trakcie spotkania.” 

“Byłem jednak spokojny i codziennie bardzo ciężko pracowałem. Cieszę się, że szkoleniowiec dał mi szansę gry w Lidze Europy oraz Carabao Cup. Powiedział mi: ‘dobrze jest złapać poczucie [bezpieczeństwa] dla drużyny i oczywiście dla futbolu, ponieważ rozgrywki są inne i potrzeba na to trochę więcej czasu.’ Trener dał mi ten czas. Nie rozegrałem wielu spotkań, więc dwa mecze w Lidze Europy oraz Carabao Cup były dla mnie bardzo ważne, aby zyskać pewność siebie w obronie, zgrać się z drużyną i aby zawodnicy mogli budować akcje od tyłu Dlatego cieszę się, że zagrałem już te dwa mecze pucharowe.” – zakończył były golkiper Bayeru Leverkusen.

Leno ma wystąpić w czwartowym wyjazdowym meczu Arsenalu w ramach rozgrywek Ligi Europy przeciwko Qarabağ Ağdam, choć możliwe, że Unai Emery oszczędzi go przed niedzielnymi derbami Londynu przeciwko Fulham i zamiast Niemca w meczu z Azerami zagra Emiliano Martinez.

źródło: Sky Sports

by: Tomek Libner

 

 

Facebook Comments