Aktualności

Arsenal uruchomił program szkoleniowy w obozie dla uchodźców w Za’Atari w Jordanii

Nowy dyrektor akademii Arsenalu, Per Mertesacker odwiedził obóz, aby pomóc zakończyć prace nad nowym programem, które trwały od osiemnastu miesięcy. W obozie Za’Atari mieszka prawie 80 tysięcy syryjskich uchodźców. Wiele z nich to dzieci, którym projekt ma pomóc przetrwać trudny okres w ich życiu.

 „Wszyscy tracą, gdy dzieci cierpią. Ludzie musieli opuścić swój kraj z powodu wojny. Dla mnie jest to niewyobrażalne. Rozmawiałem z nimi, dzięki czemu wiele się nauczyłem,” rozpoczął Per Mertesacker.

„Ta wizyta był dla mnie zaszczyt. Młodzie ludzie, których poznałem, przez większość dnia widzą i odczuwają smutek, tęsknotę i bezradność. Nasz projekt pozwoli im odciąć się od otaczającego ich świata, przeżyć radosne chwile w tak trudnym momencie, a także rozwijać się piłkarsko. To da możliwość lepszej przyszłości”.

“Czy jesteś członkiem jednego z naszych społecznościowych projektów, czy zawodnikiem akademii, jesteś też częścią Arsenalu. My, jako klub bierzemy za ciebie odpowiedzialność” dodał były kapitan Kanonierów.

System szkolenia nowej inicjatywy wykorzystuje piłkę nożną do pomocy w podejmowaniu decyzji, samooceny i rozwiązywaniu problemów.

“Dzieci mieszkające w Za’Atari doświadczyły czegoś, czego nie powinno doświadczyć żadne dziecko kiedykolwiek. Ten program pomoże nam dotrzeć do najbardziej zagrożonych dzieci w obozie, szczególnie tych dotkniętych przymusową pracą czy wczesnym małżeństwem.” powiedział Rania Malki, szef Save The Children Jordan.

by: Maciej Jędrych

Facebook Comments