Aktualności

Unai Emery po meczu z City

Unai Emery wypowiedział się w rozmowie z BBC na temat przegranego meczu z Manchesterem City, w którym Kanonierzy ulegli mistrzom Anglii 2-0 po bramkach Sterlina i Silvy. „Mecz zakończył się wynikiem 2-0, jednak czułem że z każdą minutą spotkania prezentowaliśmy się coraz lepiej.”

„W pierwszej części spotkania nie zaprezentowaliśmy się tak jakbyśmy tego chcieli. W przerwie porozmawialiśmy z zawodnikami na temat wzięcia większej odpowiedzialności i osiągnięciu czegoś więcej. Chcieliśmy operować piłką i spróbować przełamać ich linię defensywną. Myślę że w drugiej połowie moi zawodnicy lepiej wywiązywali się ze swoich zadań.”

Szkoleniowiec Arsenalu odniósł się również do występu dzisiejszego debiutanta – Matteo Guendouzi’ego: „To jego pierwszy mecz w Premier League. Ma imponującą osobowość i jakość, a kiedy jest na boisku potrafi bardzo szybko podnosić poziom swojej gry.”

Emery wypowiedział się na temat atmosfery na Emirates Stadium: „Chcieliśmy rozpocząć sezon zwycięstwem razem z naszymi kibicami. Chcieliśmy pokazać im na co nas stać, jednak przeciwko drużynie takiej jak Manchester City było to bardzo ciężkie zadanie. Myślę jednak że w kolejnych meczach będziemy się tutaj czuć bardzo dobrze.”

Facebook Comments