Aktualności Konferencje prasowe

Konferencja prasowa po meczu z Manchesterem City

To był najtrudniejszy z możliwych początków na ławce trenerskiej dla Unaia Emery’ego, Arsenal pod jego wodzą uległ The Citizens 0-2 , jednak Hiszpan dostrzega pozytywy płynące z tego spotkania, jak i elementy które należy jeszcze poprawić.

O jego odczuciach po spotkaniu: „Po pierwsze chciałbym docenić fantastyczną atmosferę, którą stworzyli nasi kibice na stadionie, chcieliśmy wygrać dla nich to spotkanie. Dzisiejszy występ Manchesteru City pokazał nam, że musimy kontynuować naszą ciężką pracę. Myślę że drużyna Guardioli zasłużyła dzisiaj na zwycięstwo, jednak uważam że w przeciągu całego spotkania jakość naszej gry rosła. Musimy to kontynuować na kolejnych treningach i kolejnych meczach. W drugiej połowie spotkania mieliśmy okazje, aby zmienić wynik spotkania na nasza korzyść.”

O wpajaniu jego założeń taktycznych zawodnikom: „Dzisiaj Manchester City był drużyną, której pokonanie wymagało od nas rozegrania bezbłędnego meczu. Wyciągniemy wnioski z tego spotkania i będziemy kontynuować naszą pracę. Jestem zadowolony z moich zawodników, ponieważ walczyli do samego końca i zostawili dużo zdrowia na boisku. Musimy popracować nad kwestiami taktycznymi, jak i grą w obronie, aby zbliżyć nas do poziomu dzisiejszego rywala.”

O dzisiejszym meczu jako wskaźniku wykonanej dotychczas pracy: Jesteśmy na początku naszej pracy i musimy skupić się na kolejnych aspektach naszej gry. Dzisiejszy mecz to pierwszy krok. Manchester City pracuje z Guardiolą już trzeci rok, co pozwoliło mu zbudować pewną siebie drużynę, z dobrymi zawodnikami i stabilizacją. My dopiero zaczynamy.”

O pozostawieniu Bernda Leno na ławce rezerwowych: Chcemy aby nasi bramkarze ze sobą rywalizowali, jak i wszyscy inni zawodnicy w drużynie. Uważam że Petr zaprezentował się dzisiaj z bardzo dobrej strony, jest świetnym bramkarzem o wielkim doświadczeniu, co udowadnia codziennie na treningach. Leno dopiero z nami zaczyna, dobrze spisywał się w meczach przedsezonowych, jednak musi zaczekać na swoją szansę.”

O pierwszym golu, który przypomniał o dawnym Arsenalu: To były dwie różne połowy. W pierwszej zostawiliśmy zbyt dużo przestrzeni naszym rywalom, a oni dzięki swojej pewności siebie potrafili to wykorzystać. W drugiej połowie, podjęliśmy nieco więcej ryzyka, aby spróbować ich zaatakować. Chcieliśmy stworzyć sytuacje bramkowe, żeby wrócić do gry. Myślę że zakończyliśmy ten mecz z nastawieniem, którego oczekuje od mojej drużyny. Moi zawodnicy sporo biegali i wywierali presję na przeciwniku. Myślę jednak że musimy rozwinąć się jeszcze jako drużyna.

O kolejnym meczu z Chelsea: Każdy mecz jest inny. Chcemy przygotować się na każdy mecz pod kątem konkretnego przeciwnika. Dzisiaj myślę o drużynie w dłuższej perspektywie, musimy grać swoją piłkę i poprawiać naszą grę. W kolejnym tygodniu będziemy kontynuować naszą pracę i przygotujemy się do kolejnego przeciwnika. Jedziemy na Stamford Bridge po zwycięstwo.

O Ainsleyu Maitland-Niles’ie: Dzisiaj zostaną przeprowadzone badania z lekarzem. Nacho Monreal zaczyna treningi z drużyną i możliwe że będzie do mojej dyspozycji na kolejne spotkanie. Z każdym kolejnym dniem będziemy wiedzieć więcej.

Facebook Comments