Aktualności

Konferencja prasowa Unaia Emery’ego przed startem Premier League

Unai Emery zorganizował swoją pierwszą konferencję prasową przed rozpoczęciem nowego sezonu.

 

Język angielski trenera cały czas się poprawia i mówił o tym, w jakim stylu ma grać Arsenal, o zagrożeniu ze strony Manchesteru City i o przyszłości Aarona Ramseya. Oto, co miał do powiedzenia:

O początku swojego pierwszego sezonu w Anglii…

Dzień dobry. Jesteśmy podekscytowani. Mamy wielkie ambicje, aby dobrze wystartować w niedzielę przeciwko obecnym zwycięzcom Premier League. Uważam też, że może to być wielki i wspaniały mecz, który możemy zagrać, aby dobrze rozpocząć ten sezon.

O tym, co chce zobaczyć ze strony swojej drużyny w niedzielę…

Pracujemy nad ulepszeniem każdego pojedynku i każdej sesji treningowej. Ale w niedzielę musimy pokazać na boisku nasz najwyższy poziom. Musimy zaprezentować się bardzo dobrze zarówno indywidualnie, ale też jako kolektyw. Chodzi o to, że w niedzielę najpierw chcę być razem z naszymi kibicami. To pomaga, jeśli jesteśmy zjednoczeni, to zawodnicy mogą pokazać swoje najlepsze umiejętności. Dzięki wsparciu kibiców razem z zawodnikami możemy pokonać Manchester City.

Na temat kontuzji w zespole…

Mamy Koscielnego, który zmaga się z długą kontuzją, a także Kolašinac będzie miał sporą przerwę. Dzisiaj Nacho Monreal zaczął trenować z zespołem. Również Danny Welbeck wrócił w tym tygodniu, ale w niedzielę będzie zbyt wcześnie, by mógł zagrać. Pozostali zawodnicy są w porządku i pracujemy nad możliwością pracy z innym graczem, który ma doświadczenie na pozycji lewego obrońcy. Chcemy dać mu pewność siebie i możliwość grania. Nie jestem pewien, ponieważ zamierzam podjąć decyzję jutro lub w niedzielę, ale Ainsley Maitland-Niles to zawodnik, który rozpoczął ostatni mecz z Lazio.

O tym, co będzie wyróżniało jego Arsenal…

Chcemy dobrze zacząć, chcemy grać i chcemy pokazać naszą jakość, naszą pracę w tym miesiącu taktycznie i z naszym duchem. Chcę pokazać i być razem z kibicami i rozpocząć nową drogę, nowy proces, z zawodnikami, którzy byli już w klubie, z tymi, którzy dołączyli oraz z nowym trenerem i nowym personelem.

Jak należy zagrać przeciwko Manchesterowi City…

Łatwiej jest mówić tutaj, niż zrobić to na boisku. Myślę, że City po dwóch latach pracy z Guardiolą ma więcej stabilności, więcej bezpieczeństwa. Podczas oglądania meczów City, grają z bardzo, bardzo dużą pewnością siebie. Sądzę też, że coaching Guardioli jest jasny. W tym tygodniu przygotowywaliśmy się do tego meczu, do tego jaki napór może stanowić zespół City, zarówno indywidualnie, jak i jako kolektyw. Przede wszystkim chodzi o pewność siebie, aby zagrać najlepszy mecz w niedzielę. Mamy myśleć tylko o wygraniu meczu.

Na temat wygrania ligi…

Moja pierwsza wiadomość jest jasna. Myśl o każdym meczu. Ciesz się wyzwaniami każdego pojedynku. Patrzę codziennie, a gracze uśmiechają się na treningach z wielkim kolektywnym duchem. Pracują i kończą, są zmęczeni, ale zawsze z uśmiechem na twarzy. Dla mnie jest to najlepsza wiadomość, jaką mogę dać kibicom. Moją główną wiadomością na niedzielę jest optymizm.

O przyszłości Aarona Ramseya…

To nie moja praca. Dla mnie bardzo ważne jest, aby został z nami. Jego doświadczenie w Arsenalu i Premier League jest bardzo ważne i dostarczy nam wszystkich informacji i wyników w jego jakości. Następnie umowa dotyczy rozmowy między klubem a zawodnikami.

O przejęciu akcji klubu…

Spotkałem się z rodziną Kroenke w Atlancie, a on dał nam swoje zaangażowanie w ten projekt z Arsenalem. Dla mnie jest to pozytywne, a jego zaangażowanie jest dla mnie najważniejsze, dla Arsenalu.

O jego relacjach z Guardiolą…

Mam 46 lat, a on ma 47. Jego kariera zawodnicza jest znacznie większa niż moja, tak samo w przypadku kariery trenerskiej. Ale w tym samym momencie zaczęliśmy karierę jako trenerzy. Jego trenerzy, ze statystykami i danymi, są również lepsi ode mnie. Ale lubię grać przeciwko niemu, ponieważ wymaga to przygotowania, aby wygrać z jego drużynami. Kiedy byliśmy w Hiszpanii, dla mnie każdy pojedynek Barcelony z Almerią, a następnie z Valencią przez cztery lata był bardzo ekscytujący i wymagający. Z tego powodu niedziela jest dla mnie taka sama. Nowe doświadczenie, z tą samą pracą z wieloma ambicjami dla mnie. Chcę pokazać i dać naszym zawodnikom również tę ambicję.

O możliwych odejściach z klubu jeszcze w sierpniu…

Wczoraj okno zamknęło się tutaj w Premier League. Dzisiaj mieliśmy spotkanie z zawodnikami, aby zamknąć wszystkie możliwości opuszczenia lub przyjścia z większą liczbą graczy. Mamy tylko trzech graczy, którzy mogą odejść: Carl Jenkinson, David Ospina i Joel Campbell. Ale inni gracze są z nami i zamierzamy pracować w klubie dzień przed meczem ze wszystkimi graczami. Dziś wyjeżdża tylko dwóch młodych zawodników, aby zagrać jutro z drużyną do lat 23 przeciwko Manchesterowi City. Są to Emile Smith Rowe i Eddie Nketiah. Pozostali są z nami i jutro zdecydujemy o tym, kto będzie odpoczywał, kto znajdzie się w meczowej 18-nastce, a kto w wyjściowym składzie.

 

Źródło: Arsenal.com

Facebook Comments