Aktualności

Leno: Jestem dumny z bycia częścią tej rodziny

Bernd Leno od niecałych dwóch miesięcy przywdziewa trykot z armatką na piersi, ale przyznaje, że zdążył poznać panującą w zespole atmosferę i czuje się w Arsenalu jak w rodzinie.

Bramkarz rozegrał pełne 90 minut przeciwko Lazio, zachowując czyste konto i przyczyniając się do wygranej 2:0. Unai Emery przyznał, że nie wie, kto będzie bronił dostępu do bramki w pierwszym meczu sezonu przeciwko Manchesterowi City, mimo to Leno nie kryje radości ze swojej obecności w zespole hiszpańskiego szkoleniowca.

“Jest cudownie, jestem bardzo dumny z bycia częścią Arsenalu” – powiedział Niemiec w wywiadzie dla Arsenal.com. “Zespół jest znakomity, podobnie jak trenerzy. To niezła frajda.”

“Jest jak w rodzinie. Mamy bardzo dobrych piłkarzy, wielkie osobowości, ale atmosfera jest świetna, co nawet trochę mnie zaskoczyło. Życzliwe podejście kolegów do mnie, jako nowej twarzy w drużynie, bardzo mi wszystko ułatwiło.”

“Myślę, że mogę być zadowolony z meczu z Lazio. Zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, także w defensywie. Wygraliśmy spotkanie, ale najważniejszy był styl, w jakim to zrobiliśmy.”

“Według mnie jesteśmy bardzo blisko, by być gotowymi w stu procentach na nowy sezon. Turniej w Singapurze był ekscytujący, ale w środę i potem w sobotę mieliśmy naprawdę ciężkie mecze. Teraz możemy trochę odpocząć i od wtorku rozpoczniemy przygotowania do meczu z City” – zakończył Leno.

Bernd Leno przeniósł się do Arsenalu z Bayeru Leverkusen, w którym w poprzednim sezonie zagrał w 38 spotkaniach zachowując dwanaście czystych kont.

Facebook Comments