Aktualności

KONFERENCJA: Emery po wygranej nad Lazio

Sobotni wieczór w Sztokholmie przyniósł kolejną wygraną Kanonierów w okresie przedsezonowych sparingów. Tym razem ekipa Unaia Emery’ego pokonała S.S. Lazio 2:0, a oto co miał do powiedzenia po tym spotkaniu trener Arsenalu:

O nieobecności Monreala i jego szansach na grę z Manchesterem City:

Nacho ma niegroźną kontuzję kolana, trenuje codziennie, ale nie z zespołem. Biega i pracuje z fizjoterapeutami. Sądzimy, że wróci do pracy z drużyną we wtorek. Nie chcemy pogłębiać urazu, Nacho wrócił z Mistrzostw Świata z bólem kolana i myślę, że będzie mu ciężko wrócić do pełni sprawności na mecz z City. Właśnie dlatego Ainsley [Maitland-Niles] grał na jego pozycji. Dużo pracuje, by jak najlepiej czuć się na lewej obronie. Zdrowy Nacho jest oczywiście idealną opcją, ale mam pełne zaufanie do Ainsleya i dostanie on swoją szansę.

O przemyśleniach na temat występu Torreiry i Lichtsteinera:

To był pierwszy mecz przedsezonowy dla Torreiry, Lichtsteinera i Xhaki. Chcieliśmy dać im czas na zgranie, zrozumienie taktyki i poprawienie kondycji, by jak najlepiej współpracowali. Na razie muszą poprawić niektóre elementy, w tym wydolność, i gdy wszystko będzie w porządku oraz dobrze zaprezentują się na treningach, to myślę że będziemy mogli z nich korzystać w pierwszej jedenastce.

O tym, co wyniósł z meczu z Lazio:

Każde spotkanie daje informacje pozwalające się rozwijać i doskonalić. Dziś rozpoczęliśmy w ustawieniu 4-4-2, by wypróbować ten system, rozruszać umysł i uwolnić nowe pomysły, ale dla mnie prowadzenie gry i posiadanie piłki w pierwszej połowie nie były zadowalające. Dlatego też drugą część meczu zaczęliśmy z trzema pomocnikami i sądzę, że wtedy przejęliśmy kontrolę nad meczem. Staraliśmy się dziś wybrać najlepszy system z najlepszymi zawodnikami i stylem. Jestem zadowolony z tego występu i z piłkarzy, którzy dobrze współpracowali.

O tym, kto wystąpi w bramce w meczu z Manchesterem City:

Każdy przedsezonowy mecz przyniósł bardzo dobre występy bramkarzy, zarówno Petra Čecha i Bernda Leno, jak i Emiego Martineza. To ważne dla drużyny, by mieć golkipera notującego najlepsze występy. Nadal zastanawiam się, kto wystąpi w pierwszej jedenastce.

O transferach:

Skupiam się wyłącznie na przygotowaniach i na pierwszym meczu sezonu, nie na możliwościach ściągnięcia kolejnych zawodników. Być może niektórzy piłkarze będą musieli opuścić klub, ale aktualnie moim jedynym celem jest praca.

Facebook Comments