Konferencje prasowe

Konferencja prasowa Unaia Emery’ego

Dzisiejszego popołudnia w London Colney miała miejsce konferencja prasowa Unaia Emery’ego, przed sobotnim meczem towarzyskim z Boreham Wood. 

 

O pierwszych dwóch tygodniach treningów…

Przez pierwsze dwa tygodnie poznawaliśmy klub, zawodników, poznawania ludzi, z którymi będziemy pracować.  Potem zajęliśmy się przygotowaniami taktycznymi, technicznymi i fizycznymi, aby być gotowym na najbliższy mecz towarzyski (w sobotę z Boreham Wood). Wtedy będziemy gotowi w pięćdziesięciu procentach.

O kadrze na mecz z Boreham Wood…

Głównie będą to młodzi zawodnicy, i zawodnicy, którzy do tej pory pracowali z nami. Potem dołączą do nas zawodnicy, którzy zakończyli udział w Mistrzostwach Świata, stanie się to w przeciągu najbliższych kilku tygodni, i wtedy rozpoczną przygotowania z zawodnikami, którzy aktualnie trenują z nami.

O tym, czego już się nauczył…

Po pierwsze, zawodnicy pracują bardzo ciężko. Pracują z ambicją, na której mi zależy. Myślę, że ich jakość jest na wysokim poziomie, z tą jakością będziemy pracować teraz razem, oraz dopracowywać detale taktyczne. Zawodnicy nauczą się grać według mojej koncepcji, oraz pracować z nią każdego dnia, co potem znajdzie swoje odzwierciedlenie na boisku.

O tym, czy uważa skład za wystarczająco mocny, aby zawalczyć o tytuł…

Idźmy krok po kroku. Musimy w to celować, pracować na to i myśleć o tym. Chciałbym, aby drużyna była lepsza każdego dnia, tak, abyśmy byli w pełni gotowi na mecz z Manchesterem City.

O tym, ilu zawodników chciałby jeszcze ściągnąć do klubu…

Zazwyczaj w mojej karierze wielkie kluby nie zamykają drzwi do sprowadzenia kolejnych zawodników.  Na tą chwilę drużyna jest dobra. Nadal istnieje możliwość, że kogoś kupimy, jeśli tylko nadarzy się na to dobra sposobność, ale jak do tej pory klub wykonał świetną robotę na polu kupowania nowych zawodników, i jestem z tego powodu zadowolony.

O tym, czy jest jakaś pozycja wymagająca wzmocnienia…

Kupiliśmy zawodników na wszystkie pozycje wymagające wzmocnień, i jedynie bardzo dobra okazja może nas aktualnie skłonić do kolejnych ruchów. Myślimy o młodych zawodnikach, o tym, czy lepiej dla nich byłoby zostać z nami, czy też udać się na wypożyczenie do innych zespołów. Myślimy także o zawodnikach, którzy byli tu przez ostatni rok, o tym, czy potrzebujemy, aby z nami zostali. Na tą chwilę myślę, że skład jest kompletny. Kupimy kogoś tylko wtedy, jeśli nadarzy się ku temu sposobność, możemy kupić wtedy jednego, dwóch zawodników. Kupimy kogoś tylko wtedy, kiedy będzie to naprawdę dobra okazja.

O Stevenie N’Zonzim…

Wiem o nim, ale nie czyniliśmy żadnych konkretnych ruchów w celu pozyskania go.

O Aaronie Ramseyu…

Jestem z niego bardzo zadowolony. Według mnie każdego dnia, podczas każdej sesji treningowej pokazuje ambicję, na której bardzo mi zależy. Pracuje z jakością, oraz umiejętnościami, których wymagam. Chcę z nim pracować.

O tym, dlaczego Ramsey nie podpisał nadal nowej umowy…

To powinno być pytanie do zawodnika, i do klubu. Według mnie, co powiedziałem Ivanovi(Gazidisowi), Raulowi(Sanllehiemu), i Svenowi(Mislintatowi), jest on dla mnie bardzo ważnym zawodnikiem.

O tym, co myśli o Anglii, życiu w Londynie i swoich zawodnikach…

Podczas swojej kariery często spoglądałem na Premier League, i zawodników w niej grających. Bycie tutaj to zaczynanie poznawania tego wszystkiego bezpośrednio. Praca z naszymi zawodnikami, poznawania innych zespołów, ich taktyk oraz sposobu gry zawodników w nich występujących. Biorąc to wszystko pod uwagę myślę, że Premier League to najlepsza, dla zespołów w niej występujących, liga na świecie.

O tym, jak bardzo zmieni się taktyka po odejściu Arsene’a Wengera…

Chcę wygrywać. Występy każdego dnia, praca zarówno nad atakiem, jak i obroną, oznaczają to, jak przeciwstawimy się rywalowi w każdym meczu. Moja koncepcja zakłada bycie lepszym każdego dnia z naszymi zawodnikami, i ciężka praca z nimi, aby przekazać im moją wizję gry. Ustawienie nie jest dla mnie ważne. Dla mnie najważniejsze jest to, aby być i tworzyć jeden konkurencyjny zespół. Wtedy będziemy mieć jakość.

O wyborze nowego kapitana…

Rozmawialiśmy o tym. Moje założenie to ówczesne poznanie każdego zawodnika, i tego jaką jest on osobowością. Następnie wybiore pięciu kapitanów. Na tę chwilę nie wiem jeszcze, kto to będzie. Muszę nadal dowiedzieć się więcej, jednakże na tą chwilę pierwszym kapitanem jest Koscielny, co całkowicie respektuję. Aktualnie rozpoznajemy zawodników, których pozycja w szatni jest najlepsza. Chcemy to uszanować, znaleźć kapitana, wybrać osobę, która będzie nadawała się do tej roli najbardziej.

O tym, czy zdecydował kto będzie numerem 1…

Chcę pracować z Petrem Cechem, Berndem Leno, Emiliano Martinezem, Mattem Maceyem i Davidem Ospiną. To jasne, że mamy wielu bramkarzy, jednak w przyszłości chcielibyśmy pracować z trzema z nich w pierwszym zespole. Aktualnie chcę ich obserwować, pracować z nimi każdego dnia, i wtedy zadecyduję, kto będzie numerem 1.

O tym, czy rozmawiał z Arsène Wengerem o zawodnikach…

Jeszcze nie.

O tym, czy ma to w planach…

Oczywiście, kiedy co roku spotykamy się z innymi trenerami w Nyonie, wtedy mamy okazję pomówić. Jestem pewien, że spotkamy się w następnym tygodniu, miesiącu, lub w najbliższym czasie.

O tym, czy rady Wengera byłyby dla niego pomocne…

Każdy trener musi znać swoich zawodników. Nie każdy ma takie same relacje z zawodnikami, a ja mam własną osobowość. Chciałbym wyrobić sobie o nich własną opinię, na podstawie rozmów z zawodnikami. Mam informację na temat zawodników od osób pracujących w klubie wokół mnie.  Wszystkie informacje od Arsène’a będą dla mnie bardzo ważne, ale przede wszystkim liczą się dla mnie moje własne relacje i konwersacje z piłkarzami.

Facebook Comments