Aktualności

Media: Znacząca podwyżka dla Aarona Ramseya

Zdaniem Telegraph i The Times, Aaronowi Ramseyowi została przedstawiona oferta predłużenia umowy o pięć lat. Unai Emery widzi w Walijczyku kluczową postać swojego zespołu i chce, by został w klubie.

27-letniemu pomocnikowi został już tylko rok na aktualnej umowie i – zdaniem Telegraph – zostanie sprzedany przez Arsenal, jeżeli nie zdecyduje się jej przedłużyć. Emery jest jednak chętny do zatrzymania Ramseya i uczynienia z niego centralnej postaci drużyny.

Według The Times, zespół odpowiedzialny za przedłużanie umów, na czele z Hussem Fahmym, zaoferował Aaronowi znaczną podwyżkę, która przewyższyłaby zarobki m. in. Henrikha Mkhitaryana czy Pierre’a-Emericka Aubameyanga. Mówi się o kwocie oscylującej w granicach 250 tysięcy funtów tygodniowo. Oznaczałoby to, że tylko Mesut Özil otrzymywałby większą płacę od Walijczyka.

Następny kontrakt będzie dla Ramseya ważny ze względu na dojrzały wiek, jak na piłkarza. Sam zawodnik chce być pewny, że odegra w planach Emery’ego kluczową rolę.

Porażka reprezentacji Walii w eliminacjach do Mistrzostw Świata oznacza, iż Aaron może odbyć rozmowy z Emerym w najbliższej przyszłości.

Pomocnik wlał nadzieję w serca kibiców Arsenalu po ostatnim spotkaniu kadry Ryana Giggsa, mówiąc: “Nie rozmawiałem jeszcze z nim [nowym trenerem], ale uważam, że to ekscytujący czas dla klubu. Nie mogę się doczekać powrotu.”

Działacze The Gunners zaoferowali także nowy kontrakt innemu z pomocników – Jackowi Wilshere’owi. Wszystko wskazuje na to, że Anglik zostanie na Emirates Stadium i, podobnie jak Aaron Ramsey, spotka się z Unaiem Emery’m po jego powrocie z wakacji w Portugalii.

Facebook Comments