Aktualności

Emery: Celem jest bycie najlepszym

Nowy trener Arsenalu – Unai Emery nie uchylił się od dość trudnego pytania i był jednoznaczny w swojej odpowiedzi: jego celem jest zdobycie tytułu w Premier League i bycie “jednym z najlepszych klubów w Europie”.

Hiszpan określił się jasno i precyzyjnie co do osiągania swoich celów w Arsenalu. Odniósł się także do przyjemności jaką sprawi mu rywalizowanie z takimi postaciami jak Pep Guardiola czy José Mourinho.

Oto co powiedział mediom:

Na temat jego celów i priorytetów…

Wierzę w zawodników, którzy są tutaj. Celem jest współpraca, ciężka praca z tym talentem. Głównym priorytetem jest jednak zdobycie mistrzostwa kraju. To bardzo ważne, aby klub po dwóch latach spędzonych poza Ligą Mistrzów pracował w ten sposób, by być najlepszym – nie tylko w Premier League, ale i na świecie.

O tym, jak duże jest to wyzwanie…

To wielkie wyzwanie. W mojej karierze każdego roku dostawałem kolejne wyzwania i dzięki temu stałem się lepszym. Takie wyzwanie jest spełnieniem moich marzeń.

O tym, co byłoby dla niego sukcesem w nadchodzącym sezonie…

Rozwój – ale jak można się rozwijać? Myślę, że trzeba podjąć walkę o każdy tytuł. Chciałbym osiągnąć coś, co zapisze się zarówno w historii Arsenalu, jak i mojej. Naszym celem jest również to, by być jednym z najlepszych klubów w Europie. Chcę też, aby zespół był dumny z fanów. Wiem, że już są, ale chcę, żeby byli jeszcze bardziej.

O swoim planie zdobycia Premier League i przywrócenie w klubie Ligi Mistrzów…

Chcemy pracować, aby doskonalić indywidualnie i zbiorowo wszystko, co możemy. Wszystkie tytuły są dla nas ważne. Myślę, że możemy i chcemy być jednymi z kandydatów do ich zdobycia. Nie obiecuję dzisiaj, że wygramy, ale mogę obiecać, że będziemy ciężko pracować, będziemy razem i będziemy pracować z emocjami, z wymaganiami, aby osiągnąć zamierzone wyniki.

O tym, czy cieszy się z możliwości rywalizowania z Guardiolą i Mourinho…

Myślę o teraźniejszości i przyszłości. Jeśli chodzi o moje wcześniejsze doświadczenia, to sprawia, że czuję się silniejszy. Jestem bardzo podekscytowany tym, że jestem tutaj, bardzo podekscytowany rywalizacją z niektórymi trenerami i cieszę się że będziemy mogli stanąć naprzeciwko jednych z najlepszych zespołów na świecie. Muszę powiedzieć, że w tej chwili Premier League jest na samym szczycie. Każdy chce być w najlepszych ligach.

O tym, jak ciężko będzie podążyć drogą Wengera…

To dla mnie duże wyzwanie, ale pracowałem też nad innymi wielkimi projektami. Osobiście, rozpiera mnie duma, że mogę pracować tu po kimś takim jak Arséne Wenger.

BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments