Aktualności

Wenger o próbie sprowadzenia trójki z Barcelony

Arséne Wenger ujawnił, jak próbował nakłonić do podpisania kontraktu z Arsenalem Lionela Messiego i Gerarda Piqué. Rzecz ta miała miejsce w tym samym czasie, kiedy do drużyny Kanonierów dołączył Cesc Fàbregas.

Fàbregas przeprowadził się do północnego Londynu latem 2003 r. Szybko przebił się do pierwszej drużyny, stając się najmłodszym zawodnikiem oraz strzelcem już w pierwszych miesiącach pobytu w klubie. Reprezentant Hiszpanii został kapitanem Kanonierów i zaliczył 212 występów zanim wrócił do rodzinnej Barcelony.

Ale jeśli sprawy potoczyłyby się inaczej, oddział zawodników z katalońskiego klubu mógł być znacznie liczniejszy. Arséne Wenger pragnął podzielić się z kibicami tą historią.

“Historia Cesca Fàbregasa polega na tym, że Franny Caggio i Steve Rowley przyprowadzili tego zawodnika do nas, a my musieliśmy go przekonać”, powiedział dla Arsenal.com.

“Spotkałem rodziców Cesca, w czasie, gdy interesowaliśmy się również Messim i Piqué. Próbowaliśmy oczywiście sprowadzić całą trójkę, ale nie udało nam się to. W zamian dostaliśmy nieoszlifowany diament w postaci Cesca, który jest wyjątkowym graczem. Mózg piłki nożnej.”

“Z Messim i Piqué to nie zadziałało ze względu na agentów. Myślę, że było to związane z firmą Nike, a oni w tamtym czasie chcieli, aby hiszpański obrońca poszedł do Manchesteru United. Z Messim było trochę inaczej – to Barcelona nie chciała go oczywiście stracić, dlatego zaproponowali mu umowę, którą zapewnili sobie pozostanie Argentyńczyka w klubie.”

“Nie wiem, czy Messi był zainteresowany… Nie mogłem zbliżyć się do tego, by spróbować wymusić umowę, ponieważ Barcelona bardzo wcześnie przerwała tę możliwość” – zakończył były już menadżer The Gunners.

BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments