Aktualności

Lauren: To mój faworyt na nowego trenera Arsenalu

Były obrońca Arsenalu Lauren uważa, że Luis Enrique jest właściwym człowiekiem, który mógłby zająć miejsce Arsene’a Wengera. 22-letnia kampania Bossa jako menadżera Kanonierów zakończy się w niedzielę podczas meczu z Huddersfield, a spekulacje kto go zastąpi w dalszym ciągu nie ustają.

Lauren zdobył z Arsenalem podwójną koronę w sezonie 2001/02 i oczywiście był ważną postacią zespołu The Invincibles. Uważa, że były szkoleniowiec Barcelony najlepiej pasuje do stylu gry Kanonierów. Trener Juventusu Massimiliano Allegri jest obecnie faworytem do zastąpienia Wengera, ale nazwisko Luisa Enrique jest brane pod uwagę jako drugi wybór.

“Wybrałbym Luisa Enrique z powodu kilku faktów” – powiedział Kameruńczyk.

“Styl gry – są pewne podobieństwa z Barceloną, sposób w jaki grają jest zbliżony do tego ‘Arsenalowskiego’.”

 “Enrique ma instynkt zabójcy, którego potrzeba do zarządzania wielkim klubem… Arsenal potrzebuje menedżera, który ma tak dużą osobowość i instynkty zwierzęce, by kontrolować wszystko.”

Enrique udało się ‘odświeżyć’ Barcelonę, gdy przybył na Camp Nou w 2014 roku, zdobywając dwa tytuły La Liga i trofeum Ligi Mistrzów przed odejściem w 2017 roku. Przekształcenie Arsenalu, który nie zdołał zdobyć tytułu mistrzowskiego od 2003/04, brzmi jednak jak ogromne wyzwanie.

Pomimo niepowodzenia Wengera w utrzymywaniu Arsenalu w walce o tytuły Premier League w ostatnich sezonach, Lauren jest przekonany, że Francuz jest najlepszym trenerem w historii klubu.

“On jest najlepszym menadżerem, u którego grałem, a także największym menadżerem Arsenalu” – dodał były reprezentant Kamerunu. “Zmienił styl George’a Grahama na zupełnie inny – lepszy i piękniejszy dla oka.”

“Wprowadził wiele innowacji do funkcjonowania klubu, a także do gry w piłkę nożną, przez co wszyscy mogliśmy podnosić swoje umiejętności” – zakończył jeden z “Niezwyciężonych”.

BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments