Aktualności

Auba i jego niecodzienne celebracje – Co za nimi stoi?

Pierre-Emerick Aubameyang jest powszechnie uważany za jednego z czołowych europejskich napastników – ale w świecie futbolu znany jest nie tylko i wyłącznie z pięknych bramek i asyst.

Salto w wykonaniu Gabończyka po strzelonej bramce w meczu z Watford w marcu była pierwszą spektakularną “cieszynką”, którą zaprezentował w koszulce Arsenalu. W byłych klubach: Saint-Etienne i Borussii Dortmund od czasu do czasu zakładał maskę podczas celebracji. Dlaczego?

 “Po raz pierwszy założyłem maskę Spidermana po strzelonej bramce, kiedy byłem jeszcze w Saint-Etienne” – wyjaśnił Auba dla Arsenal Player. “Był to hołd dla bramkarza w klubie, Jeremiego Janota.

 “Kiedy byłem młodszy, wyszedł na boisko w pełnym stroju Spidermana i stał w bramce. To było szalone! W jego urodziny zakładam maskę, żeby to uczcić.”

 “Za drugim razem były urodziny mojego syna, kiedy grałem w Dortmundzie. Zrobiłem Batmana i Robina z Marco Reusem przeciwko Schalke w derbach.”

 “Mam też mnóstwo innych pomysłów. Nie martwcie się! Oczywiście po kilku bramkach podzielę się z fanami kilkoma fajnymi cieszynkami.” – zakończył Pierre.

 BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments