Aktualności

Co dalej z Wengerem?

Informacja o odejściu Wengera po sezonie spowodowała, że spekulacje na temat nowego trenera Arsenalu będą miały w końcu rację bytu. Od nowego sezonu Kanonierzy będą mieć nowego menadżera. Jednak równie ciekawe jest co Arsene będzie robił po odejściu.

Jedną z opcji jest oczywiście zakończenie kariery trenerskiej i nie wiązanie się więcej z żadnym klubem. Francuz mógłby się na przykład skupić na występach w telewizji w roli eksperta piłkarskiego. Kolejną możliwością jest też pozostanie w strukturach Arsenalu na innym stanowisku.

Najciekawszą opcją jest, że Wenger będzie kontynuował karierę jako szkoleniowiec jakieś innej ekipy. Jakiś czas temu już pojawiały się plotki, że mógłby on objąć posadę trenera PSG. Jest pewne, że Unai Emery odejdzie z Paryża po obecnym sezonie, wakat będzie więc do wzięcia.

W ostatnich wypowiedziach sam Emery twierdzi, że Wenger ma odpowiednie umiejętności do prowadzenia PSG.

“Każdego roku spotykamy [trenerzy] się w Nyonie. Arsene jest wzorem dla każdego trenera, każdy słucha co ma do powiedzenia.”

“Arsene zrobił wspaniałą pracę z Arsenalem. Komplementował mnie kilka tygodni temu, jest kimś kogo podziwiam jako trenera.”

“Arsene ma jakość i doświadczenie do prowadzenia najlepszych drużyn na świecie takich jak PSG.”

Wkrótce zapewne sam zainteresowany poinformuje, co będzie robił po odejściu z Arsenalu.

Źródło: www.espn.com

Facebook Comments