Aktualności

Kroenke o decyzji Wengera

Większościowy udziałowiec Arsenalu, Stanley Kroenke, wypowiedział się w imieniu władz klubu o dość niespodziewanej decyzji szkoleniowca Kanonierów o zaprzestaniu pełnienia funkcji trenera wraz z końcem sezonu.

“To jeden z najtrudniejszych dni w całej naszej piłkarskiej przygodzie. Jednym z głównych powodów, dla jakich związaliśmy się z Arsenalem, było to, co Arsène wprowadził do klubu nie tylko na boisku, ale i poza nim. Jego konsekwencji i stałości przez tyle lat, na tak wysokim poziomie, nikt nie powtórzy.

Arsène ma niezrównaną klasę i zawsze będziemy mu wdzięczni. Każdy, kto kocha Arsenal i kocha piłkę nożną winien jest mu podziękowania. Trzy zwycięstwa Premier League, w tym raz będąc niepokonanym przez cały sezon, siedem Pucharów Anglii i 20 kolejnych lat w Lidze Mistrzów to niebywałe osiągnięcia. Do tego zmienił obraz Arsenalu, a nawet całego angielskiego futbolu, według swojej wizji grania w piłkę.

Mamy ambicje by kontynuować to, co Arsène stworzył przez swoją długą kadencję honorując jego pomysł na ten klub i jednocześnie zapewniając, że Arsenal nadal będzie walczył o najwyższe i najważniejsze piłkarskie cele.”

Facebook Comments