Aktualności

Nemanja Vidić na temat gry obronnej Arsenalu

Były środkowy obrońca Nemanja Vidić podczas meczu z Newcastle zauważył, że gracze z bloku defensywnego Arsenalu muszą się więcej porozumiewać ze sobą. 

W 68 minucie meczu podczas akcji, w której Matt Ritchie zdobył bramkę, było sześciu zawodników Arsenalu na własnej połowie, a tylko trzech ludzi Rafy Beniteza. Jednak Kanonierzy byli w stanie powstrzymać gospodarzy i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Srok.

Vidic przeanalizował tę bramkę w studio Sky Sports po meczu. Były obrońca Manchesteru United nakreślił, że komunikacja ma kluczowe znaczenie w dobrym funkcjonowaniu linii defensywnej. Jest to aspekt, który Arsenal musi poprawić, jeśli chce rywalizować o najwyższe cele w Premier League.

“Myślę, że ich problemem jest brak komunikacji, obserwują piłkę i nie reagują. Jest sześciu graczy przeciwko trzem i nie ma komunikatu o tym, kto ma iść i zaatakować piłkę, kto idzie do krycia,” powiedział podczas “Super Sunday”.

“Wygląda na to, że w tej sytuacji kluczem do rozwiązania problemu zdecydowanie jest organizacja. Nie mogę powiedzieć braku chęci, ponieważ widziałem to w ciągu pierwszych 20 minut, oni naprawdę atakowali i grali agresywnie.”

“Myślę, że komunikacja jest kluczem: wszyscy obserwują, co zamierza zrobić inny zawodnik, ale nikt nie mówi: ‘zaatakuj, jestem za tobą’.”

“Ja robiłem tak w ciągu całej mojej kariery z Rio [Ferdinandem], Patrice [Evrą] i zawodnikami, z którymi grałem. Zawsze komunikowaliśmy się między sobą. Nie czekaliśmy na to, co się satnie, tylko komunikowaliśmy przez cały czas w trakcie gry.”

“Oni muszą się nauczyć jak bronić. W mojej opinii, podczas przygotowań do następnego sezonu, nie muszą myśleć o strzelaniu goli. Muszą myśleć o utrzymywaniu czystego konta, ponieważ tego właśnie muszą się nauczyć – bronić.”

“To jest klucz do sukcesu, jeśli chcą walczyć o tytuł. Myślę, że na koniec sezonu uda im się osiągnąć pułap 70 strzelonych bramek, ale mają straconych już ponad 40. Drużyna, która traci tak wiele bramek nie zasługuje na wyższe miejsce w tabeli.”

Facebook Comments