Aktualności

Mustafi: Przykład Barcelony jest dla nas ostrzeżeniem

Nawet według własnego trenera, Rzymianie potrzebowali “cudu”, aby we wtorek wieczorem pokonać Barcelonę w Lidze Mistrzów i awansować do półfinału. Po porażce 4:1 w pierwszym meczu na Camp Nou, drużyna z Serie A zanotowała niesamowity “comeback”. Zwycięstwo 3:0 na Stadio Olimpico dało im upragniony awans do półfinału.

Sytuacja w meczu ćwierćfinałowym Arsenalu jest taka sama – Kanonierzy prowadzą 4-1 po pierwszym meczu na Emirates Stadium. Shkodran Mustafi mówi, że przedwczorajszy szok nastąpił w “idealnym momencie” dla drużyny.

“Myślę, że stało się to w idealnym momencie patrząc z naszej perspektywy. Każdy z nas mógł zobaczyć, jaka jest piłka nożna, wynik nigdy nie jest do końca bezpieczny, zwłaszcza gdy wygrywasz mecz u siebie i czeka cię gra wyjazdowa” – powiedział Mustafi.

“Trzeba bardzo uważać, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Myślę, że to spotkanie, które widzieliśmy we wtorek, będzie dla nas nauczką i lekcją. Musimy być podwójnie skoncentrowani, aby dokończyć pracę, którą wykonaliśmy w pierwszym meczu.”

“Tak, oglądałem to i uważam, że Roma wykonała świetną robotę. Nie jest łatwo, gdy przegrywasz pierwszy mecz 4-1, zwłaszcza przeciwko Barcelonie, zespołowi, który zawsze może strzelić gola.”

“Myślę, że wykonali świetną robotę, ale to nic, co mnie zaskakuje. Spędziłem już kilka dobrych lat w profesjonalnej piłce nożnej i wiem, że to się często zdarza.”

Facebook Comments