Aktualności

Reiss Nelson – Trzeba trzymać nerwy na wodzy

Ciężka praca młodego Anglika w ostatnich dniach się opłaca. Zaliczył dobre występy w kadrze U-19 oraz w pierwszej drużynie Kanonierów. 18-latek zagrał wczoraj swój pierwszy mecz w podstawowym składzie w Premier League. Pokazywał przebłyski swojego potencjału w wygranym 3:2 spotkaniu z Southampton na The Emirates.

“Jestem po prostu zachwycony, jestem naprawdę szczęśliwy – cała ciężka praca się opłaca, więc jestem naprawdę szczęśliwy i podekscytowany, że mogę postawić krok naprzód”, powiedział Nelson dla Arsenal.com.

“Dla mnie był to normalny tydzień, trening z chłopakami. W czwartek rozmawiałem z trenerem, który powiedział mi, że mogę zagrać w pierwszej drużynie. Odtąd czułem, że być może to będzie ta chwila, gdy wyjdę w podstawowej jedenastce. Trenowałem więc naprawdę ciężko w piątek, a gdy pojawił się arkusz drużyn i ujrzałem moje nazwisko byłem podekscytowany.”

“Po prostu potraktowałem to jako normalny mecz i myślę, że jest to najlepsza rzecz jaką można zrobić w przypadku takim jak mój. Wychodząc w pierwszym zespole, czy to w Premier League, czy w Lidze Europy, musisz wiedzieć co cię czeka. Trzeba zachować wszystkie nerwy w środku i po prostu zagrać jak najlepiej się potrafi.”

Nelson będzie musiał poczekać na swoją szansę, aby uderzyć piłkę po stałym fragmencie gry. Wykonuje on rzuty wolne w drużynie U-23 roku życia, ale dzisiaj musiał ustąpić miejsca Granitowi Xhace.

“Chciałem wykonywać rzut wolny!”, Powiedział Nelson z uśmiechem. “To jedna z tych rzeczy, na które muszę jeszcze poczekać, ale mam nadzieję, że następnym razem dostanę szansę!”

Facebook Comments