Aktualności

Aaron Ramsey – specjalista od pięknych bramek

Aaron Ramsey strzelił kilka fantastycznych bramek podczas swojej przygody z Arsenalem – zapewne, bramka z czwartkowego spotkania przeciwko CSKA jest jedną z tych najpiękniejszych. Jakie uczucia towarzyszyły Walijczykowi? Jak ocenił ogólną grę zespołu? Oto, co powiedział mediom w pomeczowym wywiadzie:

Czy jesteście już jedną nogą w półfinale…

Nie wiem. Wiedzieliśmy, że mecz u siebie będzie bardzo ważny w kontekście rewanżu. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli strzelić bramki, po to, aby pojechać na rewanż z pewną zaliczką. Na szczęście to zrobiliśmy, ale wiemy, że spotkanie w Moskwie będzie trudne. Postawiliśmy się jednak w dobrej sytuacji.

Miałeś mnóstwo szans na zdobycie hat-tricka…

Tak, wiem. Lubię wbiegać w pole karne w “drugie tempo” i dzisiaj miałem mnóstwo okazji. Cieszę się, że mogłem się przyczynić do tego zwycięstwa. Dzisiaj widocznie trzecia bramka nie była mi dana.

O swojej drugiej bramce…

Widziałem mały ruch [ze strony bramkarza], więc wiedziałem, że będę mógł go przelobować. Cieszę się, że wszystko wyszło po mojej myśli.

Na temat potwierdzenia swojej dominacji podczas meczu…

Zawsze wiedzieliśmy, że na swoim stadionie musimy strzelać bramki i udało nam się to zrobić. “Laca” w dobrym stylu wrócił do zespołu i również zdobył dwie. W ostatnim czasie zdobywanie bramek przychodzi nam z większą łatwością i mam nadzieję, że będzie to trwało do końca sezonu.

Na temat jakichkolwiek obaw dotyczących podróży do Moskwy w obecnej sytuacji politycznej…

Nie, oczywiście nie. Jedziemy tam po to, by zagrać mecz i awansować do półfinału Ligi Europy. Czekamy na to, ale wiemy, że mamy jeszcze mecz w niedzielę z Southampton. Z niecierpliwością czekamy na resztę sezonu i mamy nadzieję, że uda nam się mocno zakończyć.

Facebook Comments