Aktualności

Teraz zobaczymy lepszego Lacazette’a

Arsène Wenger jeszcze nie zdecydował, czy w czwartkowy wieczór wystawi Alexandre’a Lacazette’a w podstawowej jedenastce przeciwko CSKA Moskwa, ale jest przekonany, że jeśli tylko Francuz wystąpi w meczu to pokaże się z jak najlepszej strony.

26-letni napastnik wraca po operacji kolana i prawdopodobnie wystąpi w meczu ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Europy Arsenalu z CSKA Moskwa. Lacazette przeżył stosunkowo spokojny pierwszy sezon w Londynie, strzelając dziesięć bramek w trzydziestu występach. Niestety, do przerwy w rozgrywkach zmusiła go kontuzja kolana, której nabawił się w derbowej rywalizacji z Tottenhamem, 10 lutego.

Arsène Wenger uważa jednak, że Lacazette grał z pewnym dyskomfortem spowodowanym kontuzją jeszcze przed operacją i jest zadowolony, że Francuz i Danny Welbeck są gotowi by stawić czoła CSKA.

“Dobrze jest mieć Alexa z powrotem, ponieważ daje nam różne możliwości” – powiedział Wenger. “Danny Welbeck jest napastnikiem, który szuka prostopadłych piłek, a Lacazette jest bardziej ukierunkowany na grę kombinacyjną, więc ważne są obydwie opcje.”

“Teraz, gdy widzę Lacazette’a na treningu, to zdaję sobie sprawę, że nie był sobą przez jakiś czas. To wyjaśniało, dlaczego nie strzelał tylu bramek, co wcześniej, ale zawsze był nieugięty, mówił: ‘Jest w porządku, jest w porządku’ – piłkarze już tacy są.”

“To nie jest tak, że był zupełnie kimś innym – był dobrym zawodnikiem, ale myślę, że w ostatnich siedmiu czy ośmiu rozegranych meczach kolano nie pozwalało mu osiągnąć pełni swoich możliwości.”

“Niestety, w naszej pracy potrzebujesz stuprocentowej sprawności swojego ciała. Jeśli jest inaczej lub coś ci przeszkadza to nie możesz grać dobrze” – zakończył francuski szkoleniowiec.

BY: KONRAD IDZI

Facebook Comments