Aktualności

Arséne Wenger: “Najważniejsze w życiu jest to, kim jesteś, a nie jak wyglądasz”

Arséne Wenger zasugerował że krytyka z jaką się spotkał, dotyczy dyskryminacji jego osoby ze względu na wiek.

68-letni menadżer Arsenalu jest obiektem coraz większej wrogości ze strony kibiców, którzy uważają, że Francuz powinien ustąpić, zanim jego kontrakt dobiegnie końca w przyszłym roku.

Mimo iż Kanonierzy mają za sobą 14 sezonów z rzędu bez zdobycia tytułu, Wenger uważa, że sprzeciw wobec niego narasta w ostatnich latach z powodu uprzedzeń wobec starszych menadżerów.

Boss uważa, że brak powodzenia na boisku może nie być jedynym czynnikiem kryjącym się za jego krytyką, mówiąc: “Słuchaj, kiedy człowiek się starzeje, skupia się w głównej mierze na tym, aby zrobić jak najwięcej dobrego dla swojego klubu i ignoruje całą resztę” – powiedział.

“Im jesteś starszy, tym bardziej staje się to dyskryminacją ze względu na wiek. Akceptuję, jeśli wyniki nie są wystarczająco dobre – wtedy trzeba ponieść tego konsekwencje.”

“Ogólnie rzecz biorąc i patrząc na to, jak długo jestem w klubie, ile mam lat, wydaje mi się, że jest to trochę trudne. Wszystko inne muszę natomiast zaakceptować, ponieważ jestem w publicznej pracy i muszę osiągnąć rezultaty. Przyjmuję do siebie to, że będę sądzony na podstawie wyników.”

Arséne Wenger zdobył trzy tytuły Premier League i siedem razy wygrywał FA Cup podczas swoich 22 lat w Arsenalu. Wierzy, że kiedy w końcu opuści The Emirates, fani klubu będą pamiętać o tym, co zrobił dla klubu.

“Jestem na tyle naiwny, by uwierzyć, że z biegiem czasu, z perspektywy wyróżnia mnie to, co zrobiłem dla mojego klubu” – powiedział – “Nie tyle wynik ostatniej gry czy oklaski, które być może otrzymam po odejściu.”

“Trochę drażni mnie wszystko to, co nowoczesne, jeśli chodzi o całkowite dbanie o wizerunek. Całe życie pracowałem z myślą o tym, kim jesteś, a nie jak wyglądasz, więc nie martwię się tym zbytnio.”

Arsenal jest obecnie na szóstym miejscu w Premier League i po raz drugi z rzędu może nie awansować do Champions League. Nadzieje Kanonierów na kwalifikację do tych rozgrywek spoczywają głównie na Lidze Europy, w której triumf gwarantuje udział w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach.

Facebook Comments