Aktualności

Liga Europy: Fani Arsenalu nie mają się czego bać

Rosyjski urzędnik Aleksiej Sorokin zapewnił fanów Arsenalu, że w przyszłym miesiącu, podczas przyjazdu do Moskwy nie muszą się niczego obawiać.

Arsenal zmierzy się bowiem z CSKA Moskwa w ćwierćfinale Ligi Europy, podczas trwania napięcia politycznego między Wielką Brytanią i Rosją. Sorokin, szef rosyjskiego komitetu organizacyjnego World Cup, wypowiedział się na temat zaistniałej sytuacji.

“Zapewnimy bezpieczeństwo w równej mierze dla wszystkich – od dygnitarzy po fanów”, powiedział Sorokin dla TASS, rosyjskiej agencji rządowej.

“Szkoda, że mecz będzie rozgrywany w takich okolicznościach.”

W środę Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało wskazówki dla podróżnych do Rosji, ostrzegając obywateli Wielkiej Brytanii przed “możliwością anty-brytyjskiego nastroju lub nękania”. Porady te zostały opublikowane na stronie Arsenalu po losowaniu Ligi Europy w piątek.

“Nie ma absolutnie żadnych podstaw do takich ostrzeżeń” – dodał Sorokin, który jest również starszym członkiem Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej.

“Dla nas nie ma różnicy, z jakiego kraju pochodzą, ani jakie są nasze relacje dyplomatyczne z nimi.”

Moskwa zdecydowała o wydaleniu z Rosji 23 brytyjskich dyplomatów. Na wyjazd z Rosji mają tydzień. To odpowiedź na wydalenie z Wielkiej Brytanii rosyjskich dyplomatów w związku z próbą otrucia Siergieja Skripala i jego córki Julii.

Arsenal będzie gospodarzem pierwszego meczu na Emirates Stadium 5 kwietnia, a rewanż odbędzie się w Moskwie 12 kwietnia.

Facebook Comments