Aktualności

Frustracja Gabończyka z powodu zasad UEFA

Nowy nabytek Arsenalu jest niezadowolony z zasad jakie obecnie panują w europejskich rozgrywkach. UEFA pozwala na zimowe transfery jednak nie zezwala na reprezentowanie dwóch klubów w jednym sezonie.

Patrząc obiektywnie na zasady jakie panują w europejskich pucharach, rzeczywiście można odnieść brak logiki. Kluby mogą wydawać duże sumy na nowych zawodników, jednak jeśli wystąpili już w poprzednim klubie w tych rozgrywkach nie ma szans na występy w nowej ekipie. Przeciwnikiem tych reguł jest Arsene Wenger, który twierdzi, że drużyny inwestują obecnie ogromne pieniądze i chciałyby od razu mieć do dyspozycji nowych graczy.

Ofiarą tych przepisów jest oczywiście Aubameyang, który jest zirytowany tą sytuacją.

“Nie mogę grać co trzy dni. Gdy byłem w Dortmundzie grałem co trzy dni ale teraz jedynie raz na tydzień i to jest dość długi odstęp pomiędzy spotkaniami. Jestem naprawdę sfrustrowany, ponieważ zasady są trochę … [nie może znaleźć odpowiedniego słowa – przyp. red.). Nie wiem jak to wyrazić po angielsku ale jestem rozczarowany, ponieważ nie mogę pomóc mojej drużynie.”

Warto też dodać, że podobne zasady mają także zastosowanie w Anglii. W ostatnim meczu finałowym z Manchesterem City nie mógł zagrać Mkhitaryan, który występował w tych rozgrywkach już wcześniej w barwach United.

Źródło: www.theguardian.com

Facebook Comments