Aktualności

“Czuję się lepiej – moja pewność siebie wróciła”

Pierre-Emerick Aubameyang zdobył dla Arsenalu swoją trzecią bramkę podczas niedzielnego wygranego 3-0 meczu z Watford.

Napastnik Gabonu jest rekordowym transferem historii klubu z północnego Londynu. Strzelił gola już w swoim debiucie przeciwko Evertonowi. Do bramki rywali trafił ponownie dopiero z przegranym w poprzedni weekend meczu z Brighton.

Po raz kolejny dokonał tego w spotkaniu z Watfordem, zdobywając drugą bramkę dla Arsenalu w tym meczu. Następnie zanotował asystę przy trafieniu swojego kolegi z zespołu Borussii Dortmund, Henrikha Mkhitaryana.

“Tak, czuję, że zaczyna się coś dziać” – powiedział – “Dzisiaj pokazaliśmy się ze świetnej strony jako drużyna. Myślę, że zaufanie powróciło, jak sądzę, także dla mnie, ponieważ czuję się coraz lepiej. Muszę podziękować moim kolegom z drużyny za pomoc.”

Było to dopiero drugie zwycięstwo Arsenalu, odkąd Aubameyang dołączył do klubu, ale jest przekonany, że trudny start jest już za nim.

“Oczywiście nie zawsze łatwo jest wejść do nowego zespołu i zintegrować się z grupą, wszyscy o tym wiedzą” – powiedział – “To był trudny moment dla klubu, ale teraz wszystko powróciło do normy, co bardzo nas cieszy.”

Konrad Idzi

Facebook Comments