Aktualności

Mkhitaryan – Pierwszy gol musi być tylko początkiem

Henrikh Mkhitaryan wybrał świetny moment na zdobycie swojej pierwszej bramki dla Kanonierów. Ormiański pomocnik otworzył swoje konto bramkowe w Arsenalu we wczorajszym wygranym 2:0 meczu z AC Milan.  

Oto, co powiedział tuż po zakończeniu spotkania:

Na temat meczu…

Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Myślę, że nie byliśmy zbyt skoncentrowani w drugiej i dlatego nie mogliśmy znaleźć dobrego rytmu gry. Najważniejszą rzeczą jest to, że mamy dwubramkową przewagę, co jest dobrym wynikiem przed rewanżem.

Czy wynik poprawia pewność siebie…

To było bardzo ważne, że nie straciliśmy bramki, a zdobyliśmy aż dwie w wyjazdowym meczu. Teraz musimy być gotowi na następny mecz przeciwko Watford, a potem ponownie przeciwko Milanowi. Wiemy, że nie będzie łatwo w rewanżu, mimo iż gramy na własnym stadionie, ale zamierzamy dać z siebie wszystko.

Czy jest to wyjątkowe zwycięstwo…

Każde zwycięstwo na stadionie takim jak San Siro jest wyjątkowe. Nie miało dla nas znaczenia, że gramy na wyjeździe, ponieważ atmosfera była świetna. Myślę, że każdy zawodnik lubi grać na tym stadionie i w takiej otoczce. Nie zwracaliśmy na to uwagi, ale byliśmy wdzięczni, że nasi fani przybyli z Londynu i całego świata, aby nas wspierać.

O swojej pierwszej bramce dla Arsenalu…

Oczywiście jestem bardzo zadowolony, to był mój pierwszy gol w Arsenalu i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Teraz muszę tylko utrzymać formę i robić dalej to samo.

Facebook Comments