Aktualności

Powinniśmy skupić się na Lidze Europy?  

Szanse Arsenalu na awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów istnieją tylko w dwóch przypadkach: szaleńczej pogoni za rywalami w tabeli Premier League lub sukcesie w Lidze Europejskiej.

Obecnie Kanonierzy tracą do czwartego Tottenhamu aż 10 punktów mając jednak do rozegrania jeden dodatkowy mecz. Niestety, w czwartkowy wieczór rywalem podopiecznych Wengera będzie dominujący w tym sezonie Manchester City.

Drugim sposobem na przedostanie się do najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek jest Liga Europy. Jednak, kluczowym momentem będzie na pewno faza ⅛ , gdzie już na początku marca Arsenal zmierzy się w dwumeczu z AC Milan.

Arsene Wenger został zapytany po niedzielnej finałowej porażce w Carabao Cup, czy teraz będzie nadawał priorytet Lidze Europy.

“Musimy się skupić na najbliższym spotkaniu, zanim będziemy rozmawiać o Lidze Europy” – odpowiedział.

“Będziemy oczywiście bardzo poważnie traktować Ligę Europy, ale również musimy wygrywać starcia w lidze z topowymi drużynami. Jeśli chcesz zajść daleko w Lidze Europy, musisz wygrać także te wielkie mecze.”

“Jeśli spojrzysz na przeciwników, którzy są w Lidze Europejskiej, to widzisz tam także wielkie drużyny.”

Arsenal potrzebuje zupełnie odmiennego wyniku przeciwko City w czwartek, aby gonić rywali z pierwszej czwórki Premier League. Boss nie ma jednak żadnych uwag co do występu swoich podopiecznych na Wembley.

“Kiedy przegrywasz mecz w taki sposób, wszystko jest podważane – gracze, zespół, osobowości” – powiedział. “Tak jak jest teraz, jest oczywiście za każdym razem, gdy nie wygrywasz wielkiego spotkania.”

“Graliśmy przecież przeciwko silnej drużynie, nie można powiedzieć, że graliśmy przeciwko przeciętnemu zespołowi. Dominują w Premier League i mają dobrych graczy. Trudno jest odrobić straty, kiedy jest się już za ich plecami.”

Facebook Comments