Aktualności

Arsenal odwiedzi Ugandę

Według doniesień mediów w ostatnim czasie zarząd Arsenalu uzgodnił ze związkiem sportowym Ugandy warunki współpracy. Kanonierzy chcą wspomóc tamtejszy piłkarski świat w rozwoju, a w planach drużyny z Londynu jest także wyjazd do Afryki.

Bosco Onyik, szef Narodowej Rady Sportu powiedział w wywiadzie, że w styczniu miały miejsce 3 spotkania, podczas których zostały omówione szczegóły współpracy. W ramach partnerstwa sztab  Arsenalu będzie szkolił trenerów z Ugandy i pokaże nowoczesne metody treningowe. Dodatkowo reprezentacja tego kraju przyjedzie do Londynu i dostanie możliwość treningu na Emirates Stadium.

Kolejny elementem współpracy ma być wizyta Kanonierów w Afryce w 2019 roku. Uzgodniono, że Arsenal zaprezentuje się afrykańskiej publiczności podczas kilku towarzyskich meczy.

Ostatnim punktem jest budowa akademii w Ugandzie przez Arsenal. Szczegółowe informacje dotyczące tego projektu mają być ujawnione w marcu.

Warto zaznaczyć, że będzie to kolejne wsparcie ze strony londyńskiego klubu dla tego kraju. Na początku 2017 roku fundacja Arsenalu zbudowała na Czarnym Lądzie boiska treningowe, a także dostarczyła sprzęt treningowy.

Źródła:
www.global.espn.com
www.arsenal.com

Facebook Comments