Aktualności

Igloo w Ostersund gotowe na przybycie Arsenalu

Już w ten czwartek będziemy świadkami pojedynku Arsenalu Östersunds FK w ramach rozgrywek Ligi Europy. Warunki atmosferyczne panujące w Skandynawii mogą nieco niepokoić zawodników The Gunners. Na Twitterze pojawił się natomiast ciekawy i dość zabawny wpis ze strony szwedzkiego klubu.

Östersunds FK ostrzega klub z północnego Londynu przed niskimi temperaturami. W ramach zapowiedzi do pojedynku 1/32 Ligi Europy klub ze Szwecji wrzucił na swojego Twittera zdjęcie obrazujące szatnie jako igloo.

Drużyna Arséne`a Wengera pojedzie do Skandynawii, by w czwartek zmierzyć się z posiadaczami Pucharu Szwecji. Klub z Östersund jest obecnie w trakcie przerwy “zimowej” spowodowanej trudnymi warunkami pogodowymi.

Miasto Östersunds jest oddalone o setki kilometrów na północ od wybrzeża Szkocji i znajduje się prawie na poziomie południowego wybrzeża Islandii. Ostatnie notowania wykazują, że pojedynek 1/32 Ligi Europy zostanie rozegrany przy minusowej temperaturze. Dzisiaj na miejscu w ciągu dnia było około -3°C.

Östersunds FK opublikował ostatnio wpis ze swojego oficjalnego konta na Twitterze: “Jesteśmy gotowi na Ciebie, Arsenal, czy wspominaliśmy już o naszych nowych szatniach?”

Zdjęcie przedstawia szatnie gospodarzy zainicjowane jako igloo z powieszonymi i przygotowanymi do pojedynku strojami. Obrazek szybko stał się hitem internetu.

Drużyna Arséne`a Wengera zmierzy się z podopiecznymi Grahama Pottera, który jako zawodnik występował m.in. w Stoke, Southampton i West Bromwich Albion.

Graham Potter jest trenerem klubu ze Szwecji od grudnia 2010 roku, kiedy to podpisał trzyletnią umowę z Östersunds FK, który występował wtedy na czwartym poziomie szwedzkiego futbolu. Po dwóch kolejnych awansach, przedłużył umowę z klubem o kolejne trzy lata. 13 kwietnia 2017 roku zdobył swój pierwszy tytuł menedżera roku, gdy Östersund FK wygrał Puchar Szwecji. To zapewniło zespołowi miejsce w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej UEFA 2017-18, gdzie pokonywali kolejno Galatasaray, Fola Esch i PAOK, tym samym zapewniając sobie historyczny awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Facebook Comments